Korczowa: na granicy państwa zatrzymano trzy luksusowe samochody [ZDJĘCIA]

2021-07-12 12:36

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali na kierunku wyjazdowym trzy luksusowe samochody pochodzące z kradzieży: jednego jaguara i dwa auta marki BMW. Szacowana wartości pojazdów to 350 tys. złotych. Tylko w tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 28 pojazdów o szacunkowej wartości ponad 2 mln. złotych.

W piątek na przejściu granicznym w Korczowej na wyjazd z Polski doszło do pierwszego zatrzymania. 41-letni obywatel Ukrainy podróżował samochodem marki BMW, w którym numery identyfikacyjne pojazdu zostały bezprawnie zmienione. Po dokładnych oględzinach oraz po konsultacji z Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalono prawdziwy numer VIN. Okazało się, że auto zostało skradziony we Włoszech, a jego szacunkowa wartość to 60 tys. złotych. Pojazd przekazano Policji. Następnego dnia w sobotę do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 63-letni obywatel Hiszpanii, który jechał samochodem marki BMW. Podczas weryfikacji funkcjonariusze ustalili, że pojazd figuruję od ponad roku w międzynarodowych bazach danych jako utracony na terytorium Andory. Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowcę wraz pojazdem o wartości 120 tys. złotych przekazano Policji.

CZYTAJ TAKŻE: Budomierz: Przemyt ponad 20 tys. sztuk farmaceutyków

Zatrzymano luksusowego jaguara!

Kilka godzin później strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali trzeci samochód. Tym razem był to luksusowy Jaguar F-PACE z 2018 roku (170 tys. zł), którym 68-letni obywatel Belgii próbował udać się na Ukrainę. Podczas kontroli legalności pojazdu ustalono, że pole numerowe VIN oraz tabliczka znamionowa zostały przerobione. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a samochód został zatrzymany i skierowany do dalszej ekspertyzy. W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 28 pojazdów o szacunkowej wartości ponad 2 mln. złotych.

Pierwsze jazdy testowe nowym Nissanem Qashqai

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Korczowa: na granicy państwa zatrzymano trzy luksusowe samochody [ZDJĘCIA]