KROSNO: W bloku doszło do wybuchu. 22-latek eksperymentował z niezidentyfikowaną substancją

i

Autor: Unsplash

KROSNO: W bloku doszło do wybuchu. 22-latek eksperymentował z niezidentyfikowaną substancją

2022-03-14 14:42

Służby wezwanie do jednego z bloków przy ul. Naftowej dostało po godzinie 14..00, gdzie doszło do wybuchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie doszło też do uszkodzenia instalacji gazowej, naruszeń konstrukcyjnych budynku ani zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców bloku. Jak się okazało 22-latek eksperymentował z niezidentyfikowaną substancją.

Wczoraj, chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Naftowej w Krośnie, gdzie po godzinie 14.00 doszło do wybuchu. Jak się później okazało, ten był efektem eksperymentów, które w jednym z mieszkań przeprowadzał 22-letni mężczyzna. - Wstępnie ustalono, że przebywający z mieszkaniu 22-latek eksperymentował z niezidentyfikowaną substancją, w wyniku czego prawdopodobnie doszło do jej niekontrolowanego zapłonu, wybuchu i zadymienia mieszkania. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Pracujący na miejscu przedstawiciele służb nie stwierdzili uszkodzenia instalacji gazowej, naruszeń konstrukcyjnych budynku ani zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców bloku - mówi Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

CZYTAJ TAKŻE: MIELEC. Narkotyki ukrywał w słoikach i plastikowych pojemnikach

Mieszkańcy wrócili do domów

Na miejscu poza policją pracowała też straż pożarna, nadzór budowlany oraz pogotowie gazownicze. Mieszkańcy klatki, w której doszło do wybuchu zostali tymczasowo ewakuowani, jednak po stwierdzeniu braku zagrożenia, wszyscy wrócili do swoich mieszkań. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz krośnieńscy mundurowi. Ci określą m.in. czy substancja, z którą eksperymentował mężczyzna jest legalna oraz jakie mogły być skutki jej użycia przez mężczyznę.

W Rzeszowie działa już Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
Źródło: KROSNO: W bloku doszło do wybuchu. 22-latek eksperymentował z niezidentyfikowaną substancją