Łańcut: Pościg za kierowcą seata. Mężczyzna próbował zepchnąć radiowóz z drogi

i

Autor: KPP Łańcut

Łańcut: Pościg za kierowcą seata. Mężczyzna próbował zepchnąć radiowóz z drogi

2021-07-14 13:14

Za niezatrzymanie się do kontroli, złamanie trzech sądowych zakazów, znieważenie funkcjonariuszy oraz szereg wykroczeń drogowych, odpowie 24-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. W nocy z poniedziałku na wtorek mężczyzna uciekał swoim seatem przed policjantami. W czasie pościgu mężczyzna próbował zepchnąć radiowóz z drogi Teraz grozi mu do 5-lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 2.00 w nocy, w Rakszawie. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił seat, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący nim mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać samochód do kontroli. W tym momencie kierujący seatem gwałtownie przyspieszył i rozpoczął szaleńczą jazdę ulicami Rakszawy.

CZYTAJ TAKŻE: Dwie nastolatki z Niemiec ukradły rowery spod galerii. Później przyjechały nimi w te samo miejsce

Szereg wykroczeń, trzy sądowe zakazy i wiele innych…

Podczas ucieczki mężczyzna nie stosował się do znaków drogowych, wymuszał pierwszeństwo przejazdu, o mało nie doprowadzając do zderzania z innymi pojazdami. Jednocześnie próbował zepchnąć z jezdni wyprzedzający go radiowóz. Funkcjonariuszom udało się wyprzedzić auto i na jednej z polnych dróg zablokować uciekający pojazd. Kierujący seatem próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierowcą okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających. 

- Tuż po zatrzymaniu 24-latek znieważył oraz groził interweniującym policjantom. Mężczyzna decydując się na jazdę samochodem, złamał trzy obowiązujące go sądowe zakazy prowadzenia pojazdów – informują policjanci.

Teraz za wszystkie popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe 24-latek odpowie przed sądem. Jego samochód trafił na strzeżony parking.

Ciężarówka wyprzedzała kolumnę pojazdów na krajowej ósemce. O mały włos od tragedii!

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Łańcut: Pościg za kierowcą seata. Mężczyzna próbował zepchnąć radiowóz z drogi