Letni Ogródek Kulturalny. W tym tygodniu seans pod chmurką! Co obejrzymy?

2022-05-18 15:47 wk A.I
„Tylko kochankowie przeżyją”. Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na seans pod chmurką
Autor: Unsplash.com/ Jeremy Yap

Piątkowy wieczór na parkingu przed Estradą Rzeszowską upłynie pod znakiem filmu. Rzeszowski Inkubator Kultury, w ramach Letniego Ogródka Kulturalnego, proponuje mieszkańcom 20 maja film w reżyserii Jima Jarmuscha pt. „Tylko kochankowie przeżyją”. Start o 21.00!

Sezon tegorocznego Letniego Ogródka Kulturalnego, działającego przy Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, oficjalnie został otwarty. W ubiegły piątek rozpoczął go koncert grupy Rozen, równo tydzień później, czyli 20 maja, mieszkańcy zaś będą mogli obejrzeć na placu przy Estradzie Rzeszowskiej film Jima Jarmuscha pt. „Tylko kochankowie przeżyją”.

W pochodzącej z 2013 roku produkcji w główne role wcielili się Tom Hiddleston i Tilda Swinton, którym na ekranie partnerują m.in. Mia Wasikowska, John Hurt oraz Jeffrey Wright. Film zaś to okraszona dobrą muzyką historia wampirów, zadająca pytanie o klucz do wieczności. Wytrawni kinomaniacy z pewnością nudzić się nie będą.

Kamil Semeniuk o transferze do Perugii

Letni Ogródek Kulturalny w tym roku! Co będzie się działo? 

Planowana w piątek projekcja to dopiero druga w nowym sezonie Letniego Ogródka Kulturalnego propozycja. Tych w tegorocznym programie wydarzeń jest całkiem sporo, zarówno seansów kina plenerowego, jak również koncertów. I tak na przykład:

  • 3 czerwca wystąpi Bukowicz,
  • 1 lipca Funkasanki,
  • 5 sierpnia Kiwi.

Fani projekcji pod chmurką powinni za to zarezerwować sobie daty:

  • 17 czerwca,
  • 22 lipca,
  • 19 sierpnia,
  • 2 września.

Podczas pokazów prezentowane będą kolejno produkcje z On Art Festival (czerwiec i sierpień), z festiwalu Watchdocs oraz, we wrześniu „The Square” w reżyserii Rubena Östlunda. Co jeszcze? Tego od organizatorów będziemy dowiadywać się już na bieżąco.

Źródło: Letni Ogródek Kulturalny. W tym tygodniu seans pod chmurką! Co obejrzymy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany