Leżajsk. Kryminalni skonfiskowali ponad tonę nielegalnego tytoniu

i

Autor: KPP Leżajsk

Leżajsk. Kryminalni skonfiskowali ponad tonę nielegalnego tytoniu

2022-01-19 15:08

Mowa o kryminalnych z Leżajska, którzy dostali informację, że jadący mercedesem sprinterem 26-latek z powiatu kazimierskiego, może przewozić sporą ilość tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wspólnie z miejscową drogówką wskazany pojazd zatrzymany został do kontroli w Starym Mieście, w powiecie leżajskim.

Kryminalni z Leżajska dostali informację, że kierowca Mercedesa może przewozić znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wspólnie z policjantami z leżajskiej drogówki zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W jego środku znaleźli bele tytoniowego suszu.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy rekordzista? Zapłacił 4 tys. zł mandatu. To nie wszystko!

Zatrzymano 26-latka

26-latek z powiatu kazimierskiego, który kierował mercedesem, został zatrzymany, a policjanci przewieźli jego samochód na policyjny parking. - Zabezpieczono 40 bali suszu tytoniowego o łącznej wadze 1042 kg (około 25 kg każda). W działaniach policjantów wsparli funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Rzeszowa wraz z psem służbowym Bianką – tłumaczy Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 525 tys. zł. Nielegalny towar został skonfiskowany. Właściciel usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

Pobili mnie w sklepie. Kazali milczeć.
Źródło: Leżajsk. Kryminalni skonfiskowali ponad tonę nielegalnego tytoniu