MIELEC: Ormianin usłyszał dwa zarzuty, sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt

2022-05-10 12:34 wk
MIELEC: Ormianin usłyszał dwa zarzuty, sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt
Autor: Unsplash.com/ Grant Durr

Sąd Rejonowy w Mielcu przychylił się do złożonego przez Prokuraturę Rejonową w Mielcu o tymczasowy areszt dla 26-letniego obywatela Armenii, który zatrzymany został w związku z bójką, do której doszło w weekend w Mielcu. W jej wyniku zginął 24-latek z Ukrainy.

Wracamy do sprawy śmiertelnej w skutkach bójki, do której doszło w nocy w niedzielę na ul. Mickiewicza w Mielcu. W jej wyniku zginął 24-letni obywatel Ukrainy, który ze znajomymi bawił się w miejscowej dyskotece. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia, które dla Ukraińca skończyło się tragicznie. Do sprawy zatrzymany został wtedy 26-letni obywatel Armenii.

Wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie przeprowadzona została sekcja zwłok 24-latka, która wyjaśniła przyczynę zgonu mężczyzny.

Zgon nastąpił wskutek choroby serca u pokrzywdzonego i zdarzenie, które miało miejsce w Mielcu, poprzedzające śmierć, nie miało bezpośredniego wpływu na zgon. Z tego powodu nie mogliśmy przedstawić zatrzymanemu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku an zdrowi ze skutkiem śmiertelnym- mówi Marian Burczyk z Prokuratury Rejonowej w Mielcu.

Ze względu jednak na swoje zachowanie, 26-letni obywatel Armenii usłyszał dwa zarzuty- pierwszy dotyczył narażenia pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku zdrowia oraz spowodowania obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni, drugi zaś znieważana policjantów i używania wobec nich przemocy.

Prokuratur złożył do Sądu Rejonowego w Mielcu wniosek o dwumiesięczny, tymczasowy areszt dla mężczyzny, do którego sad się przychylił. Podejrzanemu, za popełnione czyny grozi mu do 3 lat więzienia.

Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Seryjny podpalacz aut z Krakowa zatrzymany. Zachowywał się irracjonalnie i był totalnie pijany
Źródło: MIELEC: Ormianin usłyszał dwa zarzuty, sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt
Nasi Partnerzy polecają