Mielec. Są zarzuty dla 35-latki zatrzymanej w związku z bójką Polaków z Romami

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Mielec. Są zarzuty dla 35-latki zatrzymanej w związku z bójką Polaków z Romami

2021-06-30 12:30

Są zarzuty dla 35-letniej mieszkanki Mielca. Podejrzana jest o udział w nielegalnym zbiegowisku, kierowanie gróźb karalnych oraz nawoływanie do przestępstwa. Wobec kobiety, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kierowała groźby.

W minioną niedzielę, policjanci interweniowali na ul. Mieszkanie Młodego Robotnika w Mielcu wobec grupy osób, które zgromadziły się tam. Niemal doszło do bójki pomiędzy mieszkańcami Mielca, w tym grupy Romów. Szybkie działania policji zapobiegły jednak naruszeniu porządku publicznego. W poniedziałek rano, policjanci zatrzymali 35-letnią mieszkankę Mielca. - Na chwilę obecną podejrzanej przedstawiono zarzut udziału w nielegalnym zbiegowisku, kierowania gróźb karalnych oraz nawoływania do przestępstwa – czytamy na stronie podkarpackiej policji. 35-latka złożyła wyjaśnienia. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do 64-letniego pokrzywdzonego, wobec którego kobieta kierowała groźby.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Policja wyjaśnia bójkę mieszkańców Mielca z Romami [WIDEO]

Postępowanie wobec 37-latka, który autem wjechał w tłum

Zostało również wszczęte postępowanie wobec 37-letniego kierującego bmw. Jak wynika z materiałów, którymi dysponuje policja, w ubiegłą niedzielę mężczyzna próbował wjechać w grupę osób stojącą na parkingu wzdłuż zaparkowanych samochodów, na terenie Miasteczka Młodego Robotnika.

- Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu osób pokrzywdzonych lub świadków, które widziały to zdarzenie - czytamy dalej na stronie policji.

Policjanci, w sprawie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym zbierają materiał dowodowy, ustalają i przesłuchują świadków, analizują zabezpieczony materiał wideo. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Mały bocian Radzio nie chce być jak jego rodzice

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Mielec. Są zarzuty dla 35-latki zatrzymanej w związku z bójką Polaków z Romami [WIDEO]