Na Słocinie powstanie rondo. Przetarg wyłonić ma wykonawcę dokumentacji projektowej

i

Autor: Unsplash.com/ Adam Berkecz

Na Słocinie powstanie rondo. Przetarg wyłonić ma wykonawcę dokumentacji projektowej

2022-03-18 15:19

Planowana u zbiegu ulic Paderewskiego, Witolda i Powstańców Sląskich zmiana w organizacja ruchu wpłynąć ma na poprawę komunikacji w tej części miasta. W ciągu najbliższych dni ogłoszony ma zostać przetarg, który wyłoni projektanta ronda.

Komunikacja na osiedlu Słocina wymaga poprawy. I ważnym elementem, który się do tego przyczyni, będzie budowa ronda u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Wiosną rozpoczniemy projektowanie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Miejscowi urzędnicy przetarg, który wyłonić ma projektanta wspomnianego już ronda, chcą ogłosić wkrótce. Zadaniem firmy, która go wygra będzie propozycja nowej organizacji ruchu na Słocinie, włączając w to zarówno samo rondo, jak i ulice, które do niego prowadzą. Tym samym, w projekcie będzie musiała zostać zawarta również rozbudowa odcinków ul. Paderewskiego i ul. Witolda oraz budowa dodatkowej jezdni łączącej ul. Paderewskiego z ul. Witolda.

CZYTAJ TAKŻE: Bieszczady: Szlaki są przetarte. W niektórych miejscach nadal sporo śniegu

Projekt gotowy wiosną przyszłego roku!

- Częścią tej inwestycji będzie także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych, ścieżek pieszo-rowerowych, przejść dla pieszych, oświetlenia, dróg dojazdowych i wewnętrznych - dodaje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. Projekt ma być gotowy wiosną przyszłego roku.

Ruszył samochodem podczas interwencji. Ciągnął policjanta kilkadziesiąt metrów po ulicy

Zespół jedzenia nocnego

Pytanie 1 z 11
Czy zauważyłeś, że przyjmujesz większe ilości pokarmu wieczorem i/lub w nocy niż w ciągu dnia?
Źródło: Na Słocinie powstanie rondo. Przetarg wyłonić ma wykonawcę dokumentacji projektowej