Nastolatka wjechała seatem w budynek. „Nie wiedziała jak zahamować”

2022-08-08 15:44 K.D
Nastolatka wjechała seatem w budynek. „Nie wiedziała jak zahamować”
Autor: Policja Podkarpacka

Tej lekcji na pewno nie zapomni 16-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Dziewczyna poprosiła starszą koleżankę, aby pokazała jej, jak kierować autem. Nauka skończyła się… wjechaniem w ścianę budynku.

19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego postanowiła zorganizować młodszej o trzy lata koleżance lekcję nauki jazdy. Ta jednak nie poszła zgodnie z planem i zakończyła się na elewacji budynku.

Nastolatka nie wiedziała, jak zahamować

16 latka nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek. W sprawie interweniowali kolbuszowscy policjanci – podaje KPP Kolbuszowa. Konsekwencją lekcji była uszkodzona elewacja budynku oraz samochód. Obie nastolatki były trzeźwe.

- Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie – informują policjanci.

Prezes Polregio Artur Martyniuk: "Koszt przejazdu pociągiem dla rodziny jest czterokrotnie tańszy w porównaniu z jazdą samochodem"

Prowadzenie samochodu bez uprawnień podlega karze grzywny

Policjanci przypominają, - Kodeks wykroczeń - właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.