NISKO: Dokuczał byłej żonie. Podczas interwencji policja trafiła na ciekawe znalezisko…

2020-12-14 12:33 wk
NISKO: Dokuczał byłej żonie. Podczas interwencji policja trafiła na ciekawe znalezisko…
Autor: KPP Nisko

Niżańscy policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w sobotę. Przed południem odebrali zgłoszenie o awanturze domowej, gdzie będący pod wpływem alkoholu mężczyzna miał dokuczać byłej żonie.

Po przyjeździe pod wskazany adres policjanci zastali nietrzeźwego mężczyznę oraz zgłaszającą interwencję kobietę. W jej trakcie w garażu znaleźli i zabezpieczyli ponad 20 sztuk amunicji oraz dwie rurki, które swoim wyglądem przypominały lufy od broni palnej.

Mężczyzna nie posiadał pozwolenia na broń. Tłumaczył się, że lufy i naboje znalazł kilka lat temu nad brzegiem rzeki San. Miały leżeć w krzakach zawinięte w reklamówkę. Zabierając je do domu zdawał sobie sprawę, że jest to nielegalne. Naboje schował do szafki narzędziowej, metalowe rurki postawił w kącie garażu-informuje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Mężczyzna został zatrzymany i będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie amunicji. Po przeprowadzeniu badań balistycznych, może odpowiadać także za posiadanie elementów broni, które prawnie uznawane są w świetle prawa na równi z posiadaniem broni.

Pomoc mają we krwi! Terytorialsi włączają się w honorowe oddawanie krwi
Posłuchaj o treningu Jacobsona. Dowiedz się na czym polega. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.