Będą nowe przystanki kolejowe w regionie!  To Mielec Europark, Chorzelów Południowy i Strzyżów Zachód

i

Autor: Unsplash.com/ R.D. Smith

Nowe przystanki kolejowe w regionie! Gdzie powstaną?

2022-02-02 15:26

W 2023 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A planują wybudować na Podkarpaciu nowe przystanki kolejowe. Umowa z wykonawcami, dotycząca zaprojektowania i realizacji prac, podpisana została wczoraj. Jej wartość to blisko 9 mln zł netto. Gdzie powstaną nowe przystanki w regionie?

Nowe przystanki, planowane na Podkarpaciu przez PKP PLK S.A., mają przede wszystkim za zadanie ułatwić podróżnym regionalne wojaże, mają zwiększyć też dostęp do kolei. - Budowa nowych przystanków w Mielcu, Chorzelowie i Strzyżowie w ramach Programu Przystankowego jest odpowiedzią na potrzeby komunikacyjne mieszkańców Podkarpacia. Dzięki rządowemu programowi zwiększy się dostępność do kolei, a to przekłada się również na atrakcyjność regionu i poprawę warunków życia– powiedział Ireneusz Merchel – prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

CZYTAJ TAKŻE: Budowa basenu na ul. Matuszczaka. Otylia Jędrzejczak sprawdziła czy prace idą zgodnie z planem

Nowe przystanki kolejowe w regionie. Gdzie powstaną?

Przystanki Mielec Europark i Chorzelów Południowy powstać mają na trasie Padew – Dębica. Pierwszy, zlokalizowany ma być w rejonie strefy ekonomicznej, koło przejazdu kolejowo-drogowego, drugi - w ciągu drogi gminnej Chorzelów – Szkotnia, przy przejeździe kolejowo-drogowym. Przystanek Strzyżów Zachód zaś wybudowany ma zostać w ciągu drogi gminnej przy ul.1 Maja, obok przejazdu kolejowo-drogowego.

Wysokie perony nowych przystanków ułatwią podróżnym wsiadanie do pociągów. Przewidziano na nich wiaty, ławki i tablice informacyjne. Lepszy dostęp dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią pochylnie. Ułatwieniem dla podróżnych niewidomych i niedowidzących będą ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze oraz oznakowanie w alfabecie Braille’a- mówi Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK S.A.

Prace nad nowymi przystankami mają się rozpocząć I kwartale 2023 roku, gotowe zaś - mają w być już w trzecim kwartale.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Źródło: Nowe przystanki kolejowe w regionie! Gdzie powstaną?