Nożownik w przy ul. Pułaskiego Rzeszowie. Zaatakował kobietę

2022-08-10 12:43 K.D
Nożownik w przy ul. Pułaskiego Rzeszowie. Zaatakował kobietę
Autor: archiwum policji

Gdy mieszkanka Rzeszowa wsiadała do samochodu przy ul. Pułaskiego, została kilkukrotnie zaatakowana nożem przez 64-latka. Mimo ran, udało jej się uciec. Policjanci zatrzymali nożownika, który nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zaatakował kobietę. Grozi mu nawet 3 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 4 lipca wieczorem przy ul. Płaskiego. Mieszkanka Rzeszowa została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę, kiedy chciała wsiąść do swojego samochodu. Usiłował wyrwać jej torebkę, a następnie kilkukrotnie ugodził ją nożem.

- Kobieta broniąc się przed nim została ranna, ale udało jej się wyrwać i uciec. Na szczęście obrażenia nie zagrażały jej życiu – informuje rzeszowska komenda.

Nożownik poszukiwany przez policję w Rzeszowie

Kiedy ratownicy opatrywali rany zaatakowanej kobiety, policjanci z rysopisem mężczyzny, rozpoczęli poszukiwania. Nie musieli daleko szukać. Obezwładnili go na jednej z sąsiednich ulic. Złapany to 64-letni mieszkaniec Rzeszowa.

- Był pijany i nie potrafił podać powodów swojego postępowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Odebrany mężczyźnie nóż został zabezpieczony, a 64-latek trafił do policyjnego aresztu – podają policjanci.

Lublin. Atak nożownika w centrum miasta

Prokuratura wszczęła śledztwo

Zaatakowana kobieta i świadkowie zostali przesłuchani, a akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął śledztwo i przesłuchał podejrzanego. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut siłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 64-latka na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. 

Nasi Partnerzy polecają