O włos od tragedii! Czołowe zderzenie w Nowej Dębie. Kierowca na „podwójnym gazie”

2021-07-07 15:26

O włos od tragedii! 29-letni kierowca opla wsiadł pijany za kierownicę i spowodował wypadek drogowy. Policjanci ustalili, że w przeszłości był on dwukrotnie karany za kierowanie samochodem na „podwójnym gazie”, miał także dożywotni zakazu prowadzenia pojazdów. Sprawca wypadku usłyszał już zarzuty.

Mimo że do wypadku doszło w piątek przed godz. 16, na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie policja dopiero dziś poinformowała o zdarzeniu. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca zdarzenia mógł być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 29-letni mężczyzna, kierujący oplem combo, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym audi. W wyniku wypadku, do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów.

CZYTAJ TAKŻE: Sprawca śmiertelnego wypadku w Stalowej Woli jechał pijany. W samochodzie znaleziono butelki po piwie

Kierowca opla był pijany

Okazało się, że 29-letni kierowca opla był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,24 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu kierowcy opla w policyjnym systemie dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Nowa Dęba był w przeszłości dwukrotnie karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w 2015 i 2020 roku. W 2020 roku, wyrokiem Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, 29-latek otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Na podstawie przeprowadzonych oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchań świadków i obrażeń pokrzywdzonego, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie podejrzanemu 2 zarzutów.

Pogrzeb ofiar wypadku w Elżbietowie

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: O włos od tragedii! Czołowe zderzenie w Nowej Dębie. Kierowca na „podwójnym gazie”