Są w Warszawie, Krakowie, Poznaniu.  Od jutra ponad 230 rzeszowskich przystanków będzie „na żądanie”

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

Od jutra ponad 230 rzeszowskich przystanków będzie „na żądanie”

2022-02-28 15:51

Od jutra ponad 230 przystanków MPK-ów będzie „na żądanie”. Na razie Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi takie zmiany na liniach, które wyjeżdżają poza miasto. Przystanki, które znalazły się na liście zostaną oznaczone specjalnymi tabliczkami. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Wszystkie przystanki zostaną niedługo oznaczone specjalnymi tabliczkami. - W dużych miastach te przystanki zostały już wprowadzone dużo wcześniej i sprawdzają się. Warszawa takie przystanki posiada, Lublin takie przystanki posiada – wymienia Anna Kowalska, dyrektor rzeszowskiego ZTMu Dzisiaj pasażer chce jak najszybciej dotrzeć do celu, a przystanki „na żądanie” mają skrócić czas jazdy – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Ze względu "stan wyższej konieczności" rząd znosi zakaz handlu w niedzielę m.in. na Podkarpaciu

Jak to ma wyglądać w praktyce?

Jak to ma wyglądać w praktyce? - Pasażer będzie musiał podjeść do drzwi i wcisnąć przycisk „stop”, czyli ten, który pozwala otworzyć drzwi, jeśli chcemy wysiąść z autobusu tłumaczy Grzegorz Dyś z rzeszowskiego ZTM-u – Druga część pasażerów, to ci, którzy oczekują na przystanku. Wtedy należy stanąć w bezpiecznym, ale jednocześnie widocznym dla kierowcy miejscu i przez podniesienie ręki dać mu znak, że chce się wsiąść dodaje.

Sytuacja na dworcu w Przemyślu
Źródło: Od jutra ponad 230 rzeszowskich przystanków będzie „na żądanie”