Osiem budynków „ozdobionych” przez 21-letniego graficiarza. Młody mężczyzna w rękach policji

Policjanci ujawnili na ośmiu budynkach świeżo namalowane graffiti. Szybko zatrzymali 14 kibiców jarosławskiego klubu, którzy mogli mieć z tym związek. Śledczy ustalili, że odpowiedzialnym za ten czyn jest jeden z zatrzymanych. 21-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, po godz. 21, policjanci dostali informację, że w Radymnie, na osiedlu Jagiełły, ma przebywać grupa osób, prawdopodobnie kibiców jarosławskiego klubu. Funkcjonariusze w trakcie patrolowania osiedla, na 8 budynkach, zauważyli świeżo namalowane graffiti, z symbolami związanymi z klubem sportowym. Policjanci w rejonie jednego z budynków na terenie Radymna, zauważyli trzy samochody jadące w kolumnie. W trakcie podjętej kontroli drogowej ustalono, że jadący w nich mężczyźni pochodzą z kręgu kibiców jarosławskiej drużyny. Funkcjonariusze zatrzymali 14 mężczyzn. 12 z nich trafiło do policyjnego aresztu, a 2 nieletnich zostało przekazanych rodzicom.

CZYTAJ TAKŻE: Napisz SMS do Jana Pawła II. Internauci OBURZENI zadaniem z konkursu

Graficiarz w rękach policji

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych budynków. Powstałe straty zostały oszacowane na 4 tys. zł na szkodę Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie. Policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia elewacji budynków jest jeden z zatrzymanych, 21-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fabian Drzyzga: W 1/8 finału będziemy faworytami
Źródło: Osiem budynków „ozdobionych” przez 21-letniego graficiarza. Młody mężczyzna w rękach policji
Nasi Partnerzy polecają