Parklety, wybiegi dla psów i miniparki. „Zielony pakiet dla Rzeszowa” przyjęty!

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Rzeszów

Parklety, wybiegi dla psów i miniparki. „Zielony pakiet dla Rzeszowa” przyjęty!

2021-07-07 10:36

W ramach pakietu w Rzeszowie powstaną dwa kolejne parki dla czworonogów oraz dwa tzw. parki kieszonkowe. Każdy z nich będzie miał powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Radni zarezerwowali także pieniądze na wakacyjne wydarzenia.

Rzeszowscy radni przychylili się wczoraj do wniosków prezydenta Konrada Fijołka dotyczących nowych inwestycji w zakresie zieleni miejskiej. Tym samym w mieście pojawią się m.in. nowe parklety, czyli zielone strefy relaksu, dwa nowe wybiegi dla psów, zasadzone będą też nowe drzewa.

Jak wyjaśnia, Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, chodzi przede wszystkim o to, by przy drogach, chodnikach oraz parkach, gdzie jest na to miejsce, sadzić drzewa, ale nie młode, a już wysokie- tak, by mieszkańcy nie czekali latami na to aż ono urośnie, a już teraz dawało upragniony cień.

W ramach „zielonego pakietu” powstaną także dwa miniparki, zwane także parkami kieszonkowymi. Te zlokalizowane będą w rejonie ul. Króla Augusta oraz Sanockiej i Ustrzyckiej. Każdy z nich będzie miał powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Na wczorajszej sesji zarezerwowanych zostało też ponad 700 tysięcy złotych na kulturalne wydarzenia w mieście, realizowane w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Posłuchaj o właściwościach olejku sosnowego i terpentynowego. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Źródło: Parklety, wybiegi dla psów i miniparki. „Zielony pakiet dla Rzeszowa” przyjęty!