policja

i

Autor: KR

Pies ugryzł starszą kobietę w nogę. Właściciel psa wszystko widział i nie zareagował! Odpowie przed sądem

2021-05-18 16:27

Pies ugryzł w starszą kobietę w nogę, a właściciel psa, który widział zajście nawet nie zareagował Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu, gdy mieszkaniec gminy Cmolas spacerował ze spuszczonymi luzem trzema psami. Jeden z nich dotkliwie ugryzł jadącą na rowerze 77-latkę. Dodatkowo kobieta upadła z roweru na chodnik. Właściciel psów odpowie teraz przed sądem.

Kilka tygodni temu kolbuszowscy policjanci interweniowali w Cmolasie, gdzie mieszkanka tej miejscowości zgłosiła, że została ugryziona przez biegającego luzem psa. Z relacji kobiety wynikało, że jadąc rowerem do domu, podbiegł do niej pies, który dotkliwie ugryzł ją w nogę. Co więcej, kobieta straciła równowagę i upadła na chodnik. Całą sytuację widział właściciel zwierzęcia, który szedł razem z trzema psami, a żaden z nich nie był prowadzony na smyczy.

- Mężczyzna nie poczuwał się do odpowiedzialności, dlatego 77-letnia kobieta najpierw sama pojechała po pomoc do placówki medycznej, a następnie wezwała policję – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

CZYTA TAKŻE: Ogródki restauracyjne zamiast dostawczaków? Tak będzie na ulicy Mickiewicza

Pies ugryzł w starszą kobietę w nogę. Właściciel psa nawet nie zareagował!

Dzięki przekazanym przez poszkodowaną 77-latkę informacjom, policjanci ustalili dane właściciela zwierząt. Mężczyźnie postawiono zarzut niezachowania zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa, który swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla zdrowia seniorki. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za to wykroczenie ustawodawca przewidział karę ograniczenia wolności, grzywny lub nagany.

Leciał po drodze jak pocisk! Mundurowym powiedział, że "nie czuł prędkości"
Sonda
Czy pójdziesz na wybory na prezydenta Rzeszowa, 9 maja?
Źródło: Pies ugryzł starszą kobietę w nogę. Właściciel psa wszystko widział i nie zareagował!