Pilne! Wypadek na al. Rejtana! Autobus staranował przystanek. Są ranni!

i

Autor: MS

Pilne! Wypadek na al. Rejtana! Autobus staranował przystanek. Są ranni!

2022-03-25 9:34

Na al. Rejtana w Rzeszowie, przy hotelu zderzyły się dwa autobusy - informuje Czytelnik. Dodaje, że droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Informacje potwierdza nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. Jak mówi, na miejscu udzielana jest pomoc rannym.

Dziś po godzinie 9.00 doszło do zderzenia autobusów na al. Rejtana w Rzeszowie przy hotelu. Jak poinformował nas Czytelnik jeden z autobusów uderzył w budynek! Dodał, że są ranni i w miejscu wypadku droga jest zablokowana. - Tworzy się ogromny korek w  kierunku ul. Lwowskiej - przekazał.

Informacje o wypadku potwierdził nadkom. Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji: Około godziny 9:15 doszło do zderzenia dwóch autobusów. Rannym, na miejscu udzielana jest pomoc - powiedział oficer prasowy. - W autobusach przebywało łącznie 21 osób. Na chwilę obecną dwie osoby są poszkodowane. Pomocy udziela policja, pogotowie oraz pięć zastępów straży pożarnej - mówi st. kpt. Kinga Styrczula, oficer prasowa komendanta miejskiego PSP w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Nisko: Miał w domu ponad 100 gramów narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Zderzenie autobusów al. Rejtana w Rzeszowie! NOWE informacje

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu MPK, zjeżdżając na przystanek nie zatrzymał się, kontynuując jazdę uderzył w wiatę przystankową, w kilka znaków drogowych i latarnię, a następnie w tył autokaru, który jechał przed nim. Siła uderzenia przemieściła autokar na stojącego przed nim volkswagena, a następnie autokar uderzył jeszcze w budynek. - Wstępnie ustalono, że kierowca autobusu MPK prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały 23 osoby. Finalnie w szpitalach pozostało 8 osób – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Politechnika Rzeszowska współtworzy przychodnię dla uchodźców
Źródło: Zderzenie autobusów al. Rejtana w Rzeszowie. NOWE informacje [FOTO]