Plaga pijanych kierowców! Policjanci z Podkarpacia podsumowali długi majowy weekend

2021-05-04 15:20 af A.I
Plaga pijanych kierowców! Policjanci z Podkarpacia podsumowali długi majowy weekend
Autor: pixabay

Policjanci z Podkarpacia podsumowali majowy weekend. O ile wypadków nie było dużo, to niepokoić może liczba zatrzymanych kierowców, którzy za kółko swojego auta wsiedli z promilami. Tych było blisko 50. Najwięcej, bo aż siedemnastu nietrzeźwych kierowców zatrzymano wczoraj (3 maja). Podczas weekendu majowego w wypadkach samochodowych na Podkarpaciu ucierpiało 12 osób.

Tegoroczna majówka trwała od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 3 maja. W tym czasie na drogach Podkarpacia policjanci odnotowali 9 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Jedna osoba zginęła.

- Ten najpoważniejszy wypadek wydarzył się w sobotnią noc w Zielonce w powiecie kolbuszowskim. Tam w wypadku zginał 30-letni motorowerzysta - mówi podinsp. Marta Tabasz-Rygiel z podkarpackiej policji.

CZYTAJ TAKŻE:  PODKARPACKIE:Tragiczny wypadek w Zielonce pod Kolbuszową. Nie żyje 30-letni motorowerzysta

Plaga pijanych kierowców! Policjanci z Podkarpacia podsumowali długi majowy weekend

Jak dokładnie wyglądają statystki z majówki 2021?

  • 30 kwietnia doszło do czterech wypadków, w których łącznie rannych zostało sześć osób. Policja zatrzymała ośmiu nietrzeźwych kierowców.
  • W sobotę 1 maja doszło do dwóch wypadków, ucierpiały w nich trzy osoby. Zatrzymano 12 pijanych kierowców.
  • W niedzielę 2 maja również doszło do dwóch wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Tego dnia w innym wypadku ucierpiała jedna osoba, a policjanci udaremnili jazdę dziesięciu nietrzeźwym kierowcom.
  • W ostatni dzień majówki, czyli 3 maja był tylko jeden wypadek, w którym ranne zostały dwie osoby. Tego dnia policja zatrzymała najwięcej bo 17 pijanych kierowców.
Rzeszów: Policyjna eskorta kobiety chorej na astmę