PODKARPACIE: Nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu, nie korzystajmy z niestrzeżonych kąpielisk!

i

Autor: Pixabay.com

PODKARPACIE: Nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu, nie korzystajmy z niestrzeżonych kąpielisk!

2021-06-18 10:56

Podkarpaccy strażacy w związku z prognozowanym gorącym weekendem apelują do mieszkańców regionu, by z rozsądkiem korzystali ze słonecznych i wodnych kąpieli. Poniżej kilka zasad, do których warto się zastosować, by uniknąć tragedii.

Nadchodzący w weekend w regionie zdecydowanie będzie można nazwać gorącym. Według prognoz synoptyków, słupki rtęci na Podkarpaciu podskoczyć mogą miejscami w sobotę i niedzielę do 28-29 stopni. Upalnie będzie także w przyszłym tygodniu.

W związku z tym, strażacy apelują do mieszkańców regionu, by z rozsądkiem korzystać słonecznych i wodnych kąpieli.

Kąpmy się w miejscach do tego przeznaczonych, oznakowanych i strzeżonych przez ratowników. Absolutnie nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Pływając pamiętajmy o swoich możliwościach i umiejętnościach, nie przeceniajmy ich. Skok na główkę, a nawet na nogi na dzikich, nierozpoznanych kąpieliskach może skończyć się kalectwem lub śmiercią- przypomina Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków

Pamiętać należy także o tym, by przed wejściem do wody schłodzić rozgrzane słońcem ciało- to pozwoli uniknąć szoku termicznego. W trakcie aktywności na wodzie zaś, np. pływania kajakiem, łódką czy rowerkiem wodnym, zawsze zakładajmy kapok. Odpoczywając na materacu- nie oddalajmy się zbytnio od brzegu- jeśli powietrze z materaca zejdzie, możemy nie być w stanie wrócić o własnych siłach na płyciznę.

W czasie opałów warto będzie też pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu, kremach z filtrem i nakryciu głowy.

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021
Posłuchaj, jak wygląda pierwsza pomoc przy skaleczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: PODKARPACIE: Nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu, nie korzystajmy z niestrzeżonych kąpielisk!