Podkarpacie: Samorząd wesprze poszkodowanych w tragicznym pożarze w Nowej Białej

i

Autor: www.gov.pl/web/kppsp-nowy-targ Podkarpacie: Samorząd wesprze poszkodowanych w tragicznym pożarze w Nowej Białej

Podkarpacie: Samorząd wesprze poszkodowanych w tragicznym pożarze w Nowej Białej

2021-06-23 12:18

Zarząd Województwa Podkarpackiego chce wesprzeć poszkodowanych w trakcie tragicznego pożaru w Nowej Białej na Podhalu. Jak podaje PAP zarząd przeznaczy na ten cel 250 tysięcy złotych. Pieniądze z Podkarpacia mają służyć jako wypłata zasiłków dla rodzin, których domy spłonęły, albo zostały zniszczone przez ogień.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Tomasz Leyko poinformował dzisiaj, że Zarząd Województwa Podkarpackiego na specjalnym posiedzeniu skierował uchwałę o przekazaniu w formie dotacji celowej pomocy, finansowej dla gminy Nowy Targ. Zarząd zamierza przekazać na ten cel 250 tys. zł. Pieniądze, które trafią do samorządu Nowego Targu mają być przeznaczone na zadania z zakresu pomocy społecznej, z przeznaczeniem na wypłatę zasiłków celowych lub specjalnych zasiłków celowych dla mieszkańców z terenu gminy poszkodowanych podczas gigantycznego pożaru w Nowej Białej. Uchwała trafi pod obrady sejmiku woj. podkarpackiego w najbliższy poniedziałek.

"Nie możemy być obojętni na ludzkie tragedie. Wśród objętych pożarem zabudowań, aż 25 to domy mieszkalne. Mamy świeżo w pamięci reakcje samorządu województwa małopolskiego, który przed rokiem pospieszył nam z pomocą, gdy Podkarpacie dotknęła tragiczna powódź" - powiedział cytowany w materiale przesłanym przez rzecznika marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

CZYTAJ TAKŻE: Pożary samochodów w Rzeszowie i pod Krosnem. Auta spłonęły doszczętnie! [ZDJĘCIA]

27 rodzin ucierpiało w gigantycznym pożarze

Przypomnijmy, pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę po godzinie 18.00. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin - ok. 110 osób. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu.

Auto spłonęło w centrum Rzeszowa
Źródło: Podkarpacie: Samorząd wesprze poszkodowanych w tragicznym pożarze w Nowej Białej