Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej?

i

Autor: Pixabay.com Podkarpacie: strażacy interweniowali 50 razy! Silny wiatr dał popalić. Gdzie było najgorzej? /zdjęcie ilustracyjne

PODKARPACIE. Silny wiatr dał popalić strażakom! Interweniowali ponad 120 razy

2021-10-21 14:54

Aż 120 razy w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy musieli wyjeżdżać do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru. Wezwania dotyczyły głównie połamanych konarów i powalonych drzew, które zalegały na jezdniach i chodnikach. Gdzie interwencji było najwięcej?

Najwięcej interwencji było w powiatach krośnieńskim, przemyskim, jarosławskim oraz rzeszowskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mimo to strażacy apelują o ostrożność, bo miejscami na Podkarpaciu powieje nawet do 80 km/h.

- Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy o tym, aby pozamykać w domach okna i drzwi. Z balkonów i tarasów pousuwajmy przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Unikajmy wchodzenia na zadrzewione tereny. Nie wchodźmy do parków i lasów - mówi Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków.

Nie parkujcie aut pod drzewami i pod banerami. Te w każdej chwili mogą zostać powalone przez wiatr.

CZYTAJ TAKŻE: To mogło skończyć się tragicznie. Pijany 62-latek wpadł do rzeki w Krośnie

Ponad 120 interwencji

W ciągu ostatniej doby i dzisiejszego dnia podkarpaccy strażacy interweniowali 120 razy! Najwięcej pracy mięli przy połamanych konarów i powalonych drzew, które zalegały na jezdniach i chodnikach.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Źródło: PODKARPACIE. Silny wiatr dał popalić strażakom! Interweniowali ponad 120 razy