Podkarpacie: Trzy gminy złożyły wnioski o pomoc po ostatnich powodziach

2021-07-22 14:56

Trzy gminy z Podkarpacia zwróciły się do wojewody o pomoc doraźną dla rodzin, który zostały poszkodowane w wyniku niedawnych podtopień – poinformował PAP w czwartek zespół prasowy wojewody podkarpackiego. Łącznie do poszkodowanych rodzin trafi prawie 80 tysięcy złotych.

Trzy gminy zwróciły się do wojewody po pomoc materialną po ostatnich ulewnych deszczach, które przeszły przez województwo podkarpackie. W ich czasie strażacy interweniowali ponad 200 razy. Wśród najciężej poszkodowanych jest 15 rodzin. Mieszkańcom przysługuje pomoc doraźna w wysokości do 6 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy trafi do gminy Chmielnik, która wnioskuje o 57 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Podziel się krwią! Niskie stany zwłaszcza w grupach minusowych

Krasne, Chmielnik, Boguchwała

Wśród gmin, które złożyły wnioski jest samorząd gminy Krasne. Gmina ta złożyła wniosek o pomoc doraźną (do 6 tys. zł) dla trzech poszkodowanych rodzin. Łączna kwota wnioskowanej pomocy to 12 tys. zł. Biuro prasowe wojewody przekazało PAP, że wnioski złożyła też gmina Chmielnik. "Gmina wystąpiła o środki z rezerwy celowej budżetu państwa na pomoc doraźną dla 10 najbardziej poszkodowanych rodzin, na łączną kwotę 57 tys. zł" – podano w informacji.

Ponadto gmina Chmielnik zwróci się do wojewody z wnioskiem o zasiłki remontowe dla kilku najbardziej podtopionych domostw, niezwłocznie po oszacowaniu strat i skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Trzecią gminą, która złożyła wniosek jest Boguchwała. Gmina wystąpiła o środki z rezerwy celowej budżetu państwa na pomoc doraźną dla dwóch najbardziej poszkodowanych rodzin, na łączną kwotę 8 tysięcy zł.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Sonda
Czy obawiasz się powodzi i innych gwałtownych zjawisk związanych z pogodą w Polsce?
Źródło: Podkarpacie: Trzy gminy złożyły wnioski o pomoc po ostatnich powodziach