Podkarpacie: Urzędy w Wigilię, 24 grudnia otwarte czy zamnięte? Sprawdzamy!

2020-12-21 14:45 af
Podkarpacie: Urzędy w Wigilię, 24 grudnia otwarte czy zamnięte? Sprawdzamy!
Autor: pixabay

W Wigilię, a więc 24 grudnia Urząd Miasta w Rzeszowie będzie otwarty. Swoich spraw nie załatwicie za to w Punktach Obsługi Mieszkańców, które zlokalizowane są w galeriach handlowych. Te będą zamknięte. A jak sytuacja wygląda w innych miastach na Podkarpaciu? Specjalnie dla was sprawdziliśmy to!

W Wigilię część urzędników będzie pracowała normalnie, część będzie miała wolne. Swoje sprawy na pewno załatwicie w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. - W Wigilie będziemy pracowali normalnie - słyszymy w ratuszu. Otwarty ma być również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

ZUS będzie zamknięty!

Jeśli natomiast planujecie w Wigilię załatwiać sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Lepiej przenieście to na inny dzień. ZUS będzie zamknięty! Nie dodzwonicie się również do Centrum Obsługi Telefonicznej. A co z rentami?

- Wypłaty dotrą do emerytów i rencistów z wyprzedzeniem. W poniedziałek (21 grudnia) ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje w przedświąteczną środę, 23 grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22 grudnia – wyjaśnia Wojciech Dyląg- regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim. 

Wolne mają także inne urzędy w regionie

Urzędowych spraw w Wigilię nie załatwicie również w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli, Mielcu, Kolbuszowej, Jaśle, Nowej Dębie, Sanoku, w Łańcucie i gminie Łańcut. Wolne będą mieli również urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Dlatego nie zostawiajcie spraw do załatwienia na ostatnią chwilę. Jeśli nie macie innego wyjścia, to zanim wybierzecie się do urzędu, wcześniej tam zadzwońcie lub sprawdźcie na stronie internetowej konkretnego magistratu czy urząd pracuje 24 grudnia.

W Rzeszowie powstał książkomat. To pierwsze takie urządzenie na Podkarpaciu
Posłuchaj o wartościach odżywczych chleba i poznaj jego różne rodzaje. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.