Podkarpackie: 47. Bieszczadzki Wyścig Górski już w ten weekend. Wystartuje 91 kierowców

i

Autor: Dimitris Vetsikas z Pixabay

Podkarpackie: 47. Bieszczadzki Wyścig Górski już w ten weekend. Wystartuje 91 kierowców

2021-05-20 12:49

47. Bieszczadzki Wyścig Górski już w ten weekend! W okolicach Sanoka rozegrany zostanie najstarszy w historii organizowanych do dziś polskich wyścigów górskich. Na starcie zamelduje się 91 kierowców z Austrii, Bułgarii, Czech, Francji, Polski, Słowacji i Włoch. Będą rywalizować w różnych kategoriach.

47. Bieszczadzki Wyścig Górski już w ten weekend! Na trasie z miejscowości Wujskie do Tyrawy Wołoskiej wystartować powinno 91 kierowców z Austrii, Bułgarii, Czech, Francji, Polski, Słowacji i Włoch.

Numer 1 przydzielono Vàclavowi Janikowi (CZE) zgłoszonemu w bolidzie Lola B03/51. Z numerem 2 wystartuje jego kolega z zespołu Nutrend ACCR Jiři Svoboda (CZE, Lola B02/50). Numer 3 to ubiegłoroczny Mistrz Polski GSMP w kategorii 2 Martin Juhas (SVK, Formula Renault 2000).

Jednak największe zainteresowanie kibiców skupiać będzie start jednego z najszybszych kierowców w europejskich wyścigach górskich, Francuza Sebastiana Petit, dysponującego potężnym bolidem Nova NP. 01-2. Jedynym Polakiem, który zgłosił się do zawodów w tej kategorii jest Paweł Rzadkosz (POL) , który odkurzył swojego Radicala SR3. W sumie kibice będą mogli obejrzeć zmagania aż 9 bolidów.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie wielkie sprzątanie w Jaśliskach! Pomoże aktor Leszek Lichota!

47. Bieszczadzki Wyścig Górski – Valvoline

47. Bieszczadzki Wyścig Górski – Valvoline będzie pierwszą tegoroczną rundą FIA IHC – Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich, otwierać będzie także zmagania w FIA CEZ (Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Górskich) oraz GSMP – Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zawody będą także 5 i 6 Rundą Mistrzostw Słowacji oraz 1 i 2 Rundą GSMP - Hist.).

W kategorii 1 – aut produkcyjnych, listę otwiera Waldemar Kluza (POL Skoda Fabia), wielokrotny Mistrz Polski GSMP, który w zeszłym, mocno ograniczonym sezonie GSMP został II Wicemistrzem Polski. Zaraz za nim ustawiono Michała Ratajczyka (POL, Mitsubishi Lancer) , który także ma na koncie tytuły mistrzowskie oraz znakomity wynik (2 miejsce w grupie) podczas rozegranego w 2018 FIA Hill Climb Masters.

Grupę najmocniejszych aut uzupełniają: Yulian Teliyski (BGR, Mitsubishi Lancer), Dan Michl (CZE, Lotus Elise) oraz powracający do wyścigów Gabriel Kubit (POL, Honda Integra). Warto wspomnieć o powrocie do wyścigów najbardziej utytułowanego zawodnika ostatnich lat, Mariusza Steca (POL, Ford Fiesta w nowym zespole Tradepol Sonax Team oraz wreszcie kompletnego zespołu Borg Warner Polish Racing Team – Karola Krupy (Skoda Fabia) i Szymona Piękosia.

CZYTAJ TEŻ: Nie wykorzystaliście bonu turystycznego? Do kiedy trzeba go wykorzystać?

W gronie startujących byłych Mistrzów Polski GSMP po raz kolejny spotkamy Igora Drotara (SVK, Skoda Fabia), w zawodach zobaczymy także dużo wyścigowej młodzieży, rozpoczynającej swoją sportową karierę na poziomie Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy na wyścigowych trasach będzie można także obejrzeć start Cross Carów – lekkich pojazdów, które w tym sezonie dopuszczono do GSMP. Lista zgłoszeń zawiera także grupę 5 kierowców, którzy klasyfikowani będą w GSMP Historycznych.

Szczegółowe informacje dotyczące 47. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego-Valvoline, znajdziecie na stronie internetowej wyścigu bieszczadzkiwyscig.pl Automobilklubu Małopolskiego Krosno automalop.pl i Polskiego Związku Motorowego gsmp.pzm.pl oraz na profilach facebookowych.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się coś zgubić w taksówce/Uberze?
Źródło: Podkarpackie: 47. Bieszczadzki Wyścig Górski już w ten weekend. Wystartuje 91 kierowców