PODKARPACKIE: Sztuczne ognie w Sylwestra. Jak pomóc psu, który boi się wystrzałów?

2020-12-30 10:24 wk
PODKARPACKIE: Sztuczne ognie w Sylwestra. Jak pomóc psu, który boi się wystrzałów?
Autor: Pixabay.com

Mowa oczywiście o fajerwerkach, które nie tylko zanieczyszczają środowisko, ale są także czynnikiem stresogennym dla naszych czworonożnych pupili. Jak mieszkańcy Podkarpacia mogą pomóc swoim psom w tą szczególną noc? O tym przeczytacie poniżej.

Pomimo, iż noc Sylwestrowa w tym roku będzie inna od poprzednich, pomimo sytuacji jaka panuje w kraju, z pewnością znajdą się domy, gdzie nie zawahamy się użyć tego wieczoru dla kilkuminutowego widowiska wśród sąsiadów, głośnych, bezużytecznych fajerwerków Te kilka chwil Twojej zabawy, to długie godziny traumy dla zwierząt zarówno domowych, jak i tych żyjących dziko nieopodal domostw. Pamiętaj, że ta noc na styku starego roku z nadchodzącym wcale nie musi być dosłownie WYBUCHOWA, to Ty o tym decydujesz - pisze na swojej stronie w obronie bieszczadzkich wilków Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny.

Ze strachem i stresem w nocy z 31-go grudnia na 1-go stycznia zmagać się będa tez zwierzęta domowe, w szczególności psy. By pomóc im przetrwać huk sztucznych ogni warto zwierzakowi przygotować można także cichą i ciemną kryjówkę, w której będzie mógł przeczekać najgorszy moment sylwestrowego świętowania. Przydatnym może być też zasłonięcie okien oraz podgłośnienie muzyki, która zagłuszy dobiegające z zewnątrz odgłosy.

Przydatne w niektórych przypadkach okazać mogą się tez kamizelki antystresowe oraz leki. Te ostatnie można podać oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Praca wre na rzeszowskiej "Stali"
Sonda
Gdyby kózka nie skakała...
Posłuchaj o bólu piszczeli i dowiedz się, jakie są jego przyczyny. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: PODKARPACKIE: Sztuczne ognie w Sylwestra. Jak pomóc psu, który boi się wystrzałów?
Nasi Partnerzy polecają