PODKARPACKIE: Wracają upały. IMGW znów ostrzega przez wysokimi temperaturami

i

Autor: Pixabay.com

PODKARPACKIE: Wracają upały. IMGW znów ostrzega przez wysokimi temperaturami

2021-07-25 9:49

Upały, według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mieszkańcom Podkarpacia będą towarzyszyć aż do wtorku. Słupki rtęci miejscami mogą przekroczyć 30-stą kreskę.

 Wiadomość o powrocie temperatur rodem z ciepłych krajów, z pewnością cieszy tych, którzy od poniedziałku zaczynają urlop lub mają w planach wyjazd na wypoczynek nad wodą. Według przewidywań synoptyków, w najbliższych dniach, temperatura maksym lania w ciągu dnia może wynieść od 28 do nawet 31 stopni Celsjusza.

Stąd też alert II-go stopnia obejmujący swoim zasięgiem niemal całe Podkarpacie. Niemal,  bo wyłączone z niego są powiaty południowe: sanocki, leski i bieszczadzki. Tam jednak, jeśli sprawdzą się prognozy, w poniedziałek, podobnie, jak w całym regionie, mogą pojawiać się burze z gradem.

Przypomnijmy-w czasie nawałnic należy unikać otwartych przestrzeni, nie należy chować się pod drzewami, nie należy też zostawiać aut pod wielkopowierzchniowymi reklamami.

W przypadku upałów zaś- konieczne jest regularne nawadnianie organizmu, kremy z filtrem i nakrycie głowy, jeśli zamierzamy przebywać na zewnątrz.

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio
Drogowskazy: aseksualność czyli czwarta orientacja. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Źródło: PODKARPACKIE: Wracają upały. IMGW znów ostrzega przez wysokimi temperaturami