POGODA DZIŚ: Burzowa sobota w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie dla całego Podkarpacia!

i

Autor: Pixabay.com

POGODA DZIŚ: Burzowa sobota w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie dla całego Podkarpacia!

2021-07-31 9:16

Najpierw upał, potem burze z gradem. Tak zapowiada się sobota na Podkarpaciu. Nawałnice, według prognoz, mają przechodzić przez region aż do wieczora.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie nie mają dobrych wieści dla mieszkańców regionu. Sobota, początkowa gorąca, z temperatura sięgającą nawet 31 kreski zrobi się popołudniu kapryśna i burzowa. Słońce będzie przeplatać się z chmurami, także tymi zwiastującymi nadchodzącą nawałnicę. Lokalnie spaść może nawet grad.

W czasie burz wiatr może rozpędzić się chwilami nawet do 90 km/h. Pamiętajcie więc, by zabrać z tarasów i balkonów przedmioty, które zdmuchnięte lub przewrócone przez wiatr mogą wyrządzić komuś krzywdę. Jeśli nawałnica zastanie Was poza domem, nie szukajcie schronienia pod drzewami, najlepiej przeczekajcie ją w jakimś budynku.

Alert II-go stopnia, wydany przez IMGW obowiązuje do wieczora. Jego stopień oznacza, że wystąpić mogą niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Mogą też ograniczać prowadzenie działalności i zakłócać codzienne funkcjonowanie.

Patryk Dobek: Tokio to będzie fajny sprawdzian!
Drogowskazy: o demencji i opiekunach osób z zanikami pamięci. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Źródło: POGODA DZIŚ: Burzowa sobota w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie dla całego Podkarpacia!