Polonez? Nie tym razem! Uczniowie przemyskiego „Słowaka” dali taneczny popis

2023-02-08 11:33 A.Mil
Polonez? Nie tym razem! Uczniowie przemyskiego „Słowaka” dali taneczny popis
Autor: Screen z facebookowego profilu I LO w Przemyślu

Sezon studniówkowy powoli dobiega końca. Maturzyści kolejnych szkół rozpoczynają umowne odliczanie 100 dni do matury. W pięknym stylu do ich grona dołączyło ostatnio I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Uczniowie zrobili to nie tylko w w rytm tradycyjnego poloneza!

To był prawdziwy popis tanecznych umiejętności! Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu zdecydowali, że tradycyjny polonez, otwierający bal, nie będzie jedynym tańcem, który zostanie zaprezentowany tego wyjątkowego wieczoru.

Maturzyści „Słowaka” dobrze przygotowali się do zabawy studniówkowej. Gdy tradycji stało się zadość i polonez został odtańczony, okazało się, że nie będzie to jedyny oficjalny taneczny motyw balu maturalnego. Uczniowie w ramach rozpoczęcia mniej oficjalnej części studniówki zatańczyli wspólnie popularną belgijkę. Później przyszła pora na popis umiejętności w wydaniu dwóch par tancerzy.

Cza-cza, samba, walc i tango

Na parkiecie Hotelu Łańcut najpierw zabrzmiały latynoskie rytmy. Cza-czę i sambę odtańczyli Wiktoria Markiewicz z klasy 4f i jej partnera Huberta Ciurko. Para prezentowała się znakomicie! Wysoko zawiesiła poprzeczkę. Wyzwaniu sprostali jednak i ich następcy. Kolejną parą, która zawładnęła parkietem byli Katarzyna Dąbek z kl 4f i jej partnera Huberta Kotul. Wykonali klasykę tańców turniejowych i towarzyskich, czyli walca i tango.

Studniówka przemyskiego „Słowaka”

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu bawili się na balu maturalnym sobotę 4 lutego. Studniówka „Słowaka” odbywał się w Hotelu Łańcut. Nie da się ukryć – była to impreza na wysokim poziomie, zaplanowana z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Uczniowie I LO zadbali nie tylko o oprawę studniówki, ale i listę gości. Znaleźli się na niej m.in. dwaj prezydenci Przemyśla – obecnie urzędujący Wojciech Bakun i jego wieloletni poprzednik, urzędujący do 2018 roku, Robert Choma. Były włodarz Przemyśla przybył na studniówkę „Słowaka” w roli osoby towarzyszącej. Żona byłego prezydenta miasta jest wychowawczynią jednej z klas maturalnych w szkole.

Wielka zabawa i taniec w... fontannie. Tak bawią się uczestnicy Parady Równości
Źródło: Polonez? Nie tym razem! Uczniowie przemyskiego „Słowaka” dali taneczny popis
Nasi Partnerzy polecają