Porażka po tie-breaku. Developres Bella Dolina Rzeszów „tylko” wicemistrzem Polski

2022-05-09 15:40 M.S A.I
Porażka po tie-breaku. Developres Bella Dolina Rzeszów „tylko” wicemistrzem Polski
Autor: fot. Developres Bella Dolina Rzeszów

Niestety, zawodniczki trenera Antigi przegrały z Chemikiem Police trzecie, finałowe spotkanie i to drużyna z zachodniopomorskiego po raz dziesiąty w historii została mistrzem kraju. Żeby przedłużyć marzenia o tytule rzeszowianki musiały wygrać spotkanie w Policach i początek meczu zapowiadał, że tak faktycznie może się wydarzyć. Niestety, Rysicom paliwa starczyło tylko na dwa sety.

Determinacja po stronie Developresu była widoczna już od pierwszych piłek. Zawodniczki Antigi atakowały skutecznie i bardzo szybko odskoczyły na cztery punkty przewagi. W połowie seta rzeszowianki posiadały przewagę sześciu oczek, co pozwoliło na spokojną grę. Rysice bez większych problemów zakończył pierwszą odsłonę meczu na swoją korzyść (19:25). Drugi set była bardzo zacięty. Jakość gry gospodyń poprawiła się, ale wciąż brakowało pewnego ataku. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Kara Bejma wyprowadziła swój zespół na dwupunktowe prowadzenie (8:6), ale kolejne już wyrównanie dał widowiskowy blok Łukasik (10:10).

W końcówce policzanki prowadziły 24:22, lecz role się zmieniły. Developres obronił piłkę setową, doprowadzając ponownie do remisu (24:24). Po kolejnej akcji to rzeszowianki pokazały charakter i wolę walki odwracając losy tego seta na swoją korzyść. Atak z krótkiej Gabrieli Polańskiej był kończącym elementem tego seta (24:26).

Studenci przejęli miasto! Trwają 27. Rzeszowskie Juwenalia

Paliwa starczyło na dwa sety

Trzeci set to zmiana obrazu gry. Skuteczność rzeszowianek mocno spadła, a rywalki zaczęły punktować. Cały czas mocnym ogniwem drużyny przeciwnej, były Brakocević oraz Kąkolewska. Developres miał problemy ze skutecznym atakiem, dodatkowo błędy w przyjęciu utrudniały odrabianie strat. Ten set nie należał do udanych w wykonaniu zawodniczek Antigi (25:16).

Czwarta odsłona to jednostronna gra gospodyń. Rzeszowianki pogubiły się w swojej grze, a Chemik Police punktował i wykorzystywał swoje szanse na podwyższenie przewagi. Na tablicy wyników szybko zrobiło się 8:1, a następnie 16:6. Czwarty set zakończył się wysoką przewagą gospodyń 25:10.

Ostatnia część rozpoczęła się od bloku na Kąkolewskiej, ale policzanki czuły swoją szansę i błyskawicznie przejęły kontrolę. Brak kapitan drużyny Jeleny Blagojević na parkiecie, która zmagała się ze skurczami, był widoczny. W zespole Antigi brakowało dokładnego przyjęcia oraz punktowego ataku. Przewaga rywalek tylko wzrastała, a zmiany wprowadzone przez trenera rzeszowianek nie wiele zmieniły.

Zespół z Polic już nie wypuścił takiej okazji i po raz 10. w historii został Mistrzem Polski (15:7). Developres po wspaniałym sezonie 21/22 został Wicemistrzem Polski TAURONLigi oraz na przestrzeni całego sezonu zdobył Super Puchar Polski Kobiet 2022, Puchar Polski Kobiet 2022 i osiągnął znakomity rezultat w Lidze Mistrzyń 2021/22.

Źródło: Porażka po tie-breaku. Developres Bella Dolina Rzeszów „tylko” wicemistrzem Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany