Pościg za pijanym kierowcą w Wólce Hyżeńskiej. Na widok policji zawrócił i zaczął uciekać

2021-04-28 9:09 A.I
Pościg za pijanym kierowcą w Wólce Hyżeńskiej. Na widok policji zawrócił i zaczął uciekać
Autor: KMP Rzeszów

Pościg za pijanym kierowcą w Wólce Hyżeńskiej miał miejsce w piątek. Nietrzeźwy kierowca na widok kontrolujących trzeźwość policjantów zawrócił i odjechał z dużą prędkością. Policjanci ruszyli za mężczyzną, lecz kierowca mimo wezwań do zatrzymania kontynuował ucieczkę. Pościg za pijanym kierowcą zakończył się na leśnej drodze, gdy 61-latek utknął w błocie.

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Pościg za pijanym kierowcą miał miejsce w piątek, gdy w Wólce Hyżneńskiej policjanci drogówki prowadzili kontrole trzeźwości kierujących. Około godziny 18.00, zauważyli jadącego w ich kierunku renaulta. Na widok patrolu kierujący zawrócił i szybko odjechał. Policjanci pojechali za nim, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo to, kierujący renaultem nie zatrzymywał się i uciekał z dużą prędkością. Po chwili zjechał z drogi utwardzonej i wjechał w drogę leśną, gdzie utknął w błocie. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale utrudniło mu to błoto. Mężczyzna został zatrzymany.

CZYTAJ TAKŻE: Turyści z Niemiec nielegalnie przekroczyli granicę, bo... chcieli zrobić sobie zdjęcia ze słupkiem granicznym

Uciekał bo był pijany

Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Był pijany, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo samochód, którym kierował, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po wykonaniu niezbędnych czynności, mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.

Teraz grozi mu odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. W odrębnym postępowaniu odpowie za popełnione wykroczenia.

TOP15 najlepiej opłacanych zawodów

Piszesz maturę 2021? Rozwiążesz ten test, na pewno zdasz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 19
[MATEMATYKA] Cena roweru po obniżce o 15 proc. była równa 850 zł. Przed obniżką ten rower kosztował...
Źródło: Pościg za pijanym kierowcą w Wólce Hyżeńskiej. Na widok policji zawrócił i zaczął uciekać
Nasi Partnerzy polecają