POW. STALOWOWOLSKI: Tragiczny pożar w Turbi. Nie żyje 65-letni mężczyzna

i

Autor: Unsplash.com/ Raquel Raclette

Tragiczny pożar w Turbi. Nie żyje 65-letni mężczyzna

2022-04-20 14:50

Zgłoszenie o pożarze jednorodzinnego domu stalowowolscy strażacy odebrali przed godziną 19.00. Na miejsce zadysponowanych zostało łącznie sześć zastępów straży pożarnych. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest jeszcze znana.

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego na terenie powiatu odebrał o godzinie 18.35. Do Turbi wysłanych zostało w sumie 6 zastępów straży pożarnych- trzy jednostki PSP i trzy jednostki OSP. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest już cały dom.

Driftował obok stacji paliw. Ostatecznie nadział się na radiowóz

Znaleziono ciało mężczyzny

Od świadków ratownicy dowiedzieli się, że w budynku może znajdować się jedna osoba i butla z gazem. Po zabezpieczeniu palącego się domu, strażacy weszli do domu i znaleźli okopconą butlę z gazem. Ta została wyniesiona na zewnątrz, monitorowana była jej temperatura.

- Podczas przeszukiwania pomieszczeń strażacy znaleźli również zwłoki mężczyzny. To 65 -letni mieszkaniec tego budynku. Póki co, przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Sprawą zajmuje się teraz policja - mówi Krystian Bąk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Na miejscu pracowało łącznie 26 strażaków. Ich działania trwały do północy.

Źródło: Tragiczny pożar w Turbi. Nie żyje 65-letni mężczyzna