Powiat rzeszowski wyda około 225 mln zł. Radni klepnęli budżet na 2022 rok

i

Autor: Pixabay

Powiat rzeszowski wyda około 225 mln zł. Radni klepnęli budżet na 2022 rok

2022-01-27 16:01

W budżecie znalazło się miejsce m.in. na budowę łącznika S19 z drogą krajową o tym samym numerze w gminie Boguchwała. Znalazły się również pieniądze na kolejne odcinki drogi w gminie Dynów, przebudowę 11 przejść dla pieszych, czy budowę obwodnicy Tyczyna. Warto też zaznaczyć, że radni zarezerwowali pieniądze, które pójdą na przebudowę dawnej szkoły przy ul. Miłocińskiej. W jakim celu?

Planowane dochody to około 183 mln zł. Z kolei wydatki jakie w planach ma starostwo to ponad 224 mln zł. Z prostej matematyki wychodzi, że powiatowi brakuje około 41 mln, żeby wyjść „na zero”. Tutaj z pomocą ma przyjść obligacje komunalne, czyli tzw. bezpieczne papiery wartościowe. W Polsce z takiego przywileju mogą skorzystać tylko jednostki samorządowe, czyli: gminy, powiaty i województwa.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie nowa droga w mieście. Gdzie powstanie? Fijołek: "To duża i ważna inwestycja"

Co starostwo ma dokładnie w planach?

Najważniejsze planowane inwestycje to budowa łącznika drogi ekspresowej S19 z drogą krajową nr 19 w gminie Boguchwała, a dokładnie we wsiach Niechobrz i Racławówka. Poza tym, powiat chce zbudować łącznik z A4 do węzła Rzeszów Północ, przebudować drogę Błażowa – Piątkowa – Harta, oraz położyć kolejne odcinki drogi w gminie Dynów, a także przebudować 11 przejść dla pieszych, budowa obwodnicy Tyczyna, budowa mostów. Ważna będzie także przebudowa dawnej szkoły przy ul. Miłocińskiej, gdzie ma znaleźć siedzibę rzeszowskie starostwo powiatowe.

Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira
Źródło: Powiat rzeszowski wyda około 225 mln zł. Radni klepnęli budżet na 2022 rok