Pożary samochodów w Rzeszowie i pod Krosnem. Auta spłonęły doszczętnie! [ZDJĘCIA]

i

Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Zdjęcie ilustracyjne

Pożary samochodów w Rzeszowie i pod Krosnem. Auta spłonęły doszczętnie!

2021-06-23 9:54

Pożary samochodów miały miejsce w Rzeszowie i pod Krosnem. Wczoraj dokładnie w Czarnorzekach spłonął samochód dostawczy, który przewoził alkohol i artykuły spożywcze. Za to dzisiaj rano na ul. Ofiar Katynia palił się Citroen. Obaj kierowcy z dramatycznej sytuacji wyszli bez szwanku. Pojazdy spłonęły doszczętnie.

Do pożaru samochodu dostawczego w Czarnorzekach doszło wczoraj około godziny 16.00. Kierowca przewoził alkohol i artykuły spożywcze. Cały asortyment, jak i sam samochód spłonęły.

- O godzinie 15:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu dostawczego w miejscowości Czarnorzeki. Po dojeździe zastaliśmy silnie rozwinięty pożar. Działania trwały do godz 21:40 gdyż wrak zajmował część jezdni DW 991. Po ręcznym rozładowaniu spalonego towaru samochód został zabrany przez pomoc drogową a my przystąpiliśmy do przywrócenia jezdni do bezpiecznego użytkowania przy pomocy łopat sintanu i sorbentu. W działaniach brał udział zastęp JRG Krosno, OSP Węglówka i patrol Policji z Komisariatu w Korczynie – czytamy na Facebooku Ochotniczej Straży Pożarnej Korczyna.

Pożar samochodu w Rzeszowie

Dzisiejszy poranek nie był szczęśliwy również dla mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Po godzinie 7.00 na ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie zapalił się citroen. W miejscu zdarzenia nie ma już utrudnień w ruchu, wrak samochodu został odholowany.

- Kierujący citreonem zauważył dym wydobywający się z nawiewów, zatrzymał auto i próbował je gasić. Niestety nie udało mu się. Samochód dogasiła Straż Pożarna. Nikomu nic się nie stało, była to usterka techniczna – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Auto spłonęło w centrum Rzeszowa
Źródło: Pożary samochodów w Rzeszowie i pod Krosnem. Auta spłonęły doszczętnie! [ZDJĘCIA]