Przywłaszczyła sobie zgubiony na basenie portfel. 45-letniej kobiecie grozi więzienie

i

Autor: pixabay.com

Przywłaszczyła sobie zgubiony na basenie portfel. 45-letniej kobiecie grozi więzienie

2022-02-15 15:27

Nawet 3 lata za kratkami może spędzić 45-latka z Nowej Dęby. A to dlatego, że kobieta przywłaszczyła sobie portfel, w którym było ponad tysiąc złotych gotówki i dokumenty. Kobieta zamiast oddać zgłosić znalezienie portfela postanowiła zabrać, go ze sobą. Niestety dla niej, kilka dni później do jej drzwi zapukała policja.

Wszystko zaczęło się w holu przed wejściem na basen. Roztargniony 40-latek zostawił na krześle swój portfel i poszedł do szatni po syna. Sytuację wykorzystała 45-latka.

- Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zostawił przez nieuwagę swój portfel na krześle i udał się do szatni basenu, po syna. Roztargniony 40-latek zauważył brak portfela dopiero, gdy wychodził na parking do auta. Mężczyzna zaczął szukać zguby, lecz nigdzie jej nie było. Wówczas o pomoc poprosił policjantów - informują tarnobrzescy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelne potrącenie na torach kolejowych w Tuszymie koło Mielca

Świadek pomógł policji odnaleźć złodziejkę

Na szczęście całą akcję zauważył świadek, który zapamiętał numery rejestracyjne i markę samochodu złodziejki. Mundurowi odwiedzili ją w domu.

- Sprawczynią okazała się 45-letnia mieszkanka gminy Nowa Dęba. Zaskoczona wizytą policjantów, przyznała się do przywłaszczenia portfela z dokumentami i pieniędzy w kwocie 1171 zł. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, została przesłuchana i usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci odzyskali portfel z gotówką - informują mundurowi.

O dalszym losie 45-latki zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Sonda
Czy oddałbyś/oddałabyś znaleziony portfel z gotówką w środku?
Źródło: Przywłaszczyła sobie zgubiony na basenie portfel. 45-letniej kobiecie grozi więzienie