Pumptrack przy ul. Starzyńskiego na Baranówce za drogi? Miasto chce negocjować cenę z wykonawcą

i

Autor: pixabay

Pumptrack przy ul. Starzyńskiego na Baranówce. Miasto chce negocjować cenę z wykonawcą

2021-05-24 14:21

Będą negocjować cenę! A chodzi o budowę pumptracka przy ul. Starzyńskiego na Baranówce w Rzeszowie. Tam powstać ma specjalny tor dla rowerzystów składający się zarówno z garbów, hopek, jak i profilowanych zakrętów. Miasto otworzyło oferty, i jak się okazało do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. A cena, którą zaproponowała za dokumentację i budowę nieco przewyższa założony przez miasto budżet.

Pumptrack przy ul. Starzyńskiego na Baranówce kosztuje za dużo? Miasto chce negocjować cenę z wykonawcą inwestycji, która została zaplanowana przez mieszkańców. Pumptrack w tym miejscu to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego.

- Do przetargu zgłosiła się jedna firma, jej oferta to nieco ponad 230 tys. złotych. Przekracza ona kwotę, którą planowaliśmy jako miasto wydać na to zadanie o około 20 tys. złotych. Zgodnie z prawem możemy przystąpić do negocjacji - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Te mają nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni.

CZYTAJ TAKŻE: Te słowa pochodzą z podkarpackiej gwary! Znasz ich znaczenie?

Pumptrack przy ul. Starżyńskiego

Przypominamy pumptrack na Baranówce ma mieć ok 90 metrów długości. Tor będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony także w ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. 

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego "Stali".

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Źródło: Pumptrack przy ul. Starzyńskiego na Baranówce za drogi? Miasto chce negocjować cenę