Pumptruck, sad edukacyjny, ścieżka biegowa i nowoczesny plac zabaw. Rzeszów planuje kolejne rekreacyjne i „zielone’ inwestycje

2022-05-10 14:17 wk
Pumptruck, sad edukacyjny, ścieżka biegowa i nowoczesny plac zabaw. Rzeszów planuje kolejne rekreacyjne i „zielone’ inwestycje
Autor: Unsplash.com/ Vika Strawberrika

W nowoczesnym placu zabaw, który miasto planuje na osiedlu Staroniwa pojawić ma się m.in. krzywe zwierciadło, koło optyczne, sensoryczny panel czy rury deszczowe. Na rzeszowskich Bulwarach zaś wydłużona ma zostać ścieżka biegowa, wybudowany będzie też pumptruck.

Będzie nie tylko bawił, ale też uczył. Rzeszowscy urzędnicy, w ramach planowanych w tym roku tzw. rekreacyjnych inwestycji, chcą wybudować na osiedlu Staroniwa nowoczesny plac zabaw. Na tym pojawić mają się nie tylko tradycyjne urządzenia, jak karuzela czy huśtawka, ale również elementy edukacyjne, takie jak: krzywe zwierciadło, koło optyczne, sensoryczny panel czy rury deszczowe. Będzie też plenerowa biblioteczka, dzięki której młodzi będą mogli w czasie pobytu na placu zabaw, dowiedzieć się również czegoś ciekawego, zaszywając się z lekturą w cieniu drzew.

Oprócz nowoczesnego placu zabaw i liftingu już istniejących, m.in., obok Sp1 na ul. Bernardyńskiej oraz przy budynku Przedszkola Publicznego nr 11 na ulicy Mazurskiej, miasto ma w planie także przekształcenie sadu owocowego w rejonie ulic Krajobrazowej i Panoramicznej w sad edukacyjny. Pojawić mają się w nim m.in. nowe krzewy, ławki, kosze na śmieci oraz tablice z informacjami na temat rosnących tam roślin.

Tworzenie tego typu miejsc, w których mieszkańcy mogą odpocząć i miło spędzić czas, jak mówią urzędnicy, to jedno z ważniejszych teraz dla miasta zadań. Na te cele-

W budżecie miasta zapisano na ten rok kilkadziesiąt zadań polegających na budowie nowych i rewitalizacji starych placów zabaw, terenów rekreacyjnych i parków. Wśród nich znalazła się też m.in. budowa pumptracka w rejonie stadionu miejskiego. W tym miejscu oprócz 375-metrowego toru powstanie zaplecze, w postaci ławek ze stołami, stojaków rowerowych i koszy na śmieci. Teren będzie oświetlony- informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Oprócz atrakcji dla rowerzystów, urzędnicy mają w palnie także wydłużenie tartanowej ścieżki biegowej. Dzięki czemu miłośnicy tego sportu zyskają pętlę, na której będą mogli poprawiać swoją kondycję i sportowe wyniki. Na to cel miasto wyda około 1,5 mln zł.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Posłuchaj, na czym polegają zabiegi z leczniczym błotem fango. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Krystian Ochman chwilę przed występem! Opowiada nam o kulisach Eurowizji! [TYLKO U NAS]
Źródło: Pumptruck, sad edukacyjny, ścieżka biegowa i nowoczesny plac zabaw. Rzeszów planuje kolejne rekreacyjne i „zielone’ inwestycje
Nasi Partnerzy polecają