REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

i

Autor: ZDM REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 przejść dla pieszych

REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. GDDKiA oświetli 12 przejść

2022-02-02 15:28

Rzeszowski oddział GDDKiA oświetli 12 zebr dla pieszych na na DK19, DK73 i DK94. Większy blask zyskają między innymi przejścia w Boguchwale, Niebylcu, Krajowicach, Kleciach i Świlczy. Wszystko w ramach programu, który ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych. A to nie koniec dobrych informacji.

Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych. Dzięki pieniądzom z tego projektu budowane są nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych. - Podejmowane w ramach Programu działania będą ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar – informuje rzeszowski oddział GDDKiA.

Na DK19 zostaną doświetlone trzy przejścia. Chodzi tu dokładnie o zebry w Boguchwale, Niebylcu, i Równe. Z kolei na DK73 mowa o przejściach w Kleciach i Krajowicach. Najwięcej nowych lamp powstanie wzdłuż DK94. Na tej drodze nowe oświetlenie zyskają przejścia w Przeworsku, Świlczy, Jarosławiu, Radymnie i w Korczowej.

CZYTAJ TAKŻE: Budowa basenu na ul. Matuszczaka. Otylia Jędrzejczak sprawdziła czy prace idą zgodnie z planem

To nie koniec dobrych informacji dla pieszych

Jeszcze w tym roku drogowcy chcą ogłosić przetarg na doświetlenie kolejnych240 przejść. A wszystko również w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. - Ich realizacja jest zaplanowana na lata 2022-2023 informuje GDDKiA w Rzeszowie.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Źródło: REGION: Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych. GDDKiA oświetli 12 przejść