Robicie zakupy na targowiskach? Uważajcie na kieszonkowców - ostrzega policja

2020-12-16 14:43 af
Robicie zakupy na targowiskach? Uważajcie na kieszonkowców - ostrzega policja
Autor: KMP Tarnobrzeg

Bo kiedy wpadamy w szał zakupów i jesteśmy roztargnieni to łatwo nas okraść szczególnie na targowiskach. Dlatego tarnobrzescy policjanci częściej kontrolują takie miejsca. Kieszonkowcy wykorzystują tłok, wybierają ofiarę i ją obserwują. Patrzą, gdzie chowa pieniądze, podchodzą blisko, dotykają i sprawdzają czy ofiara reaguje. Później okradają.

- Jak w każdą środę, również dziś (16.12.), patrole dzielnicowych pojawiły się na terenie targowiska przy ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. Mundurowi uwagę zwracali na osoby, które masowo odwiedzają sprzedawców przed Świętami Bożego Narodzenia. Jak zawsze, w okresie przedświątecznym, kupujących jest więcej niż zwykle. A dla złodziei kieszonkowych okres gorączki świątecznych zakupów, to najlepszy czas do działania - informują tarnobrzescy policjanci.

Kieszonkowcy wykorzystują tłok

Złodzieje wybierają najbardziej zatłoczone miejsca, tam szukają ofiary i bacznie obserwują taką osobę. Patrzą, gdzie chowa pieniądze, podchodzą blisko, dotykają i sprawdzają czy ofiara reaguje. Później okradają.

Łupem kieszonkowców padają najczęściej portfele, dokumenty, karty płatnicze czy telefony komórkowe. Dlatego pamiętajcie, aby podczas zakupów zachować ostrożność i pilnować torebek i kieszeni.

Kilka zasad ochroni was przed kradzieżą

Policjanci apelują - jeśli robisz zakupy na bazarach pamiętaj o tych zasadach:

 1. Zachowaj szczególną ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok. 2. Nie noś wartościowych rzeczy i portfela w reklamówce. 3. Pieniądze, dokumenty i klucze chowaj w torebce z przegródką z dodatkowym zapięciem. 4. W trakcie zakupów nie pokazuj ile pieniędzy masz w portfelu. 5. Nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni, ani w bocznych zewnętrznych kieszeniach marynarki lub płaszcza.

W Rzeszowie powstał książkomat. To pierwsze takie urządzenie na Podkarpaciu
Posłuchaj: Wywiad z Anną Janik, instruktorką fitness i tancerką z Rzeszowa
Źródło: Robicie zakupy na targowiskach? Uważajcie na kieszonkowców - ostrzega policja
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany