ROPCZYCE. Groźny czad znowu atakuje. Do szpitala trafiła 37-latka

2022-01-17 9:47 af A.I
ROPCZYCE. Groźny czad znowu atakuje. Do szpitala trafiła 37-latka
Autor: pixabay

Groźny czad znowu atakuje. Tym razem policjanci i strażacy interweniowali w Ropczycach. Do szpitala z objawami zatrucia czadem trafiła wczoraj 37-latka. Kobieta źle poczuła się w czasie kąpieli. Na szczęście w porę powiedziała o tym pozostałym domownikom. Ci szybko wyprowadzili kobietę z domu i wezwali pomoc.

Wczoraj po godz. 11, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węglem mieszkanki Ropczyc. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 37-letnia kobieta podczas kąpieli, źle się poczuła, na szczęście poinformowała o tym domowników. - Dzięki ich reakcji szybko została wyprowadzona z domu, co pozwoliło uniknąć tragedii - podkreślają ropczyccy mundurowi. Jak się okazało, prawdopodobną przyczyną złego samopoczucia kobiety, był wydobywający się z piecyka gazowego tlenek węgla. Kobieta trafiła do szpitala.

- Obecni na miejscu strażacy stwierdzili w pomieszczeniach domu podniesione stężenie tlenku węgla. Dokładne okoliczności tego zdarzenia, będą teraz wyjaśniane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach  - informują policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: 6,5 tys. odbiorców bez prądu. 77 interwencji straży pożarnej

Sprawdź piec i wentylacje!

Przypominamy, tlenek węgla nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Niestety najczęstszą przyczyną zatrucia jest wadliwa instalacja grzewcza. - Aby uniknąć tragedii zlecajcie fachowcom okresowe sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach - radzą policjanci.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Sonda
Czy zatrułeś/-aś się kiedyś czadem?
Źródło: ROPCZYCE. Groźny czad znowu atakuje. Do szpitala trafiła 37-latka
Nasi Partnerzy polecają