RZESZÓW: Do wyboru będą elektryczne rowery i skutery. Pierwszego maja rusza miejska wypożyczalnia jednośladów

i

Autor: Unsplash.com/ Himiway Bikes

RZESZÓW: 1 maja rusza miejska wypożyczalnia rowerów! Do wyboru będą elektryczne rowery i skutery

2022-04-28 14:30

Już niebawem, bo w niedzielę 1 maja rusza rusza miejska wypożyczalnia rowerów i skuterów. Będzie działać na takich samych zasadach, jak do tej pory, czyli wypożyczania jednośladu przy pomocy aplikacji, bez potrzeby odwożenia go po zakończonej jeździe w konkretne miejsce.

Do dyspozycji mieszkańców, w miejskiej wypożyczalni jednośladów będzie łącznie 10 elektrycznych rowerów i 60 skuterów. W rozpoczynającym się 1 maja sezonie w ofercie zabraknie jednak hulajnóg. To, jak tłumaczą urzędnicy, zabieg celowy, ze względu na to, że w mieście działają już 3 inne firmy, które hulajnogi wypożyczają. - Wypożyczanie rowerów i skuterów będzie się odbywać na dotychczas obowiązujących zasadach. Najpierw trzeba więc pobrać specjalną, dedykowaną wypożyczalni aplikację, zasilić ją wyznaczoną przez siebie kwotą pieniędzy, a następnie poszukać w najbliższej okolicy wolnego roweru lub skutera i go zarezerwować. Na dotarcie do wybranego pojazdu mamy 15 minut - wyjaśnia Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

Potem wystarczy odblokować wybrany pojazd w aplikacji, założyć kask i ruszyć w drogę, a po zakończeniu wycieczki - odnotować w aplikacji finisz. Ta naliczy wtedy kwotę, którą za wypożyczenie skutera lub roweru trzeba zapłacić.

Rzeszowska Masa Krytyczna w sobotę rozpocznie rowerowy sezon!

Miejski rower i skuter będzie można zostawić w dowolnym miejscu

Co ważne - pojazd można zostawić w dowolnym miejscu w Rzeszowie, bez konieczności odwożenia go np. do pobliskiej stacji. Tu urzędnicy jednak zwracają się z apelem do użytkowników miejskich jednośladów, by zarówno skutery, jak i rowery zostawić w taki sposób, by nie blokowały one chodników i ścieżek rowerowych. Wypożyczalnia funkcjonować ma w mieście do połowy listopada - ewentualne wydłużenie jej działalności uzależnione będzie od pogody.

Źródło: RZESZÓW: 1 maja rusza miejska wypożyczalnia rowerów! Do wyboru będą elektryczne rowery i skutery