RZESZÓW: 18-latek pobił i okradł dwóch mieszkańców. Działał publicznie i bez powodu

i

Autor: KMP Rzeszów

RZESZÓW: 18-latek pobił i okradł dwóch mieszkańców. Działał publicznie i bez powodu

2021-11-24 12:23

Policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W październiku, na przystanku, na Placu Wolności w Rzeszowie bez powodu zaatakował mężczyznę, następnie kopnął go w brzuch i ukradł przenośny głośnik. Kolejny atak miał miejsce w autobusie miejskim. Tam, również bez powodu kilkukrotnie uderzył pasażera, któremu ukradł telefon.

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 października, na Placu Wolności w Rzeszowie. Do oczekującego z grupą znajomych pokrzywdzonego, podszedł młody mężczyzna i bez powodu kopnął go w brzuch, a następnie ukradł należący do niego przenośny głośnik. Kilkanaście dni później do rozboju doszło w autobusie. Wówczas nieznany młody mężczyzna zaatakował jednego z pasażerów. Uderzył go kilkukrotnie w twarz, po czym zabrał mu telefon. Po kradzieży złapał pokrzywdzonego za kaptur i zadał mu trzy kolejne uderzenia kolanem w twarz.

CZYTAJ TAKŻE: Leżajsk: Tragiczny finał poszukiwań 81-letniego mężczyzny

W piątek policjanci zatrzymali 18-latka

W miniony piątek, policjanci wytypowali podejrzanego i go zatrzymali. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do winy. Ponieważ podejrzany działał publicznie i bez powodu, z rażącym naruszeniem prawa, prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju o charakterze chuligańskim. Zadecydował również o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru – informują rzeszowscy policjanci.

Śledztwo w sprawie ujawnienia ciał małżeństwa w Rzeszowie
Źródło: RZESZÓW: 18-latek pobił i okradł dwóch mieszkańców. Działał publicznie i bez powodu