ulga dla klasy średniej/pieniądze/banknoty

i

Autor: materiały prasowe Zdaniem analityka czeka nas jeszcze jedna podwyżka stóp procentowych

RZESZÓW. 83-latek wyrzucił przez okno reklamówkę wypełnioną pieniędzmi

2022-01-19 15:11

83-latek z Rzeszowa wyrzucił przez okno reklamówkę wypełnioną pieniędzmi! Uwierzył oszustowi podającemu się za funkcjonariusza CBŚP. Senior stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. A zaczęło się od telefonu. Oszust opowiedział staruszkowi historię o bandytach, którzy szykują napad na niego i jego żonę, bo ci mają spore oszczędności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek. Do 83-latka na telefon komórkowy zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Oszust opowiedział staruszkowi historię o bandytach, którzy szykują napad na niego i jego żonę, bo ci mają spore oszczędności. 83-latek zgodził się współpracować z fałszywymi mundurowymi.

- Zapewnił, że wszystko dzieje się pod obserwacją funkcjonariuszy, ale potrzebują współpracy pokrzywdzonego. Aby uwiarygodnić się, polecił 83-latkowi zadzwonić pod nr 997. Mężczyzna wykonał takie połączenie, ale nie pamięta, czy wcześniej się rozłączył. Ostatecznie, po rzekomym potwierdzeniu autentyczności rozmówcy, pokrzywdzony, mimo pewnych wątpliwości, zgodził się na współpracę. Pod wpływem ponagleń rozmówcy i obawiając się o bezpieczeństwo swoje i żony, postąpił zgodnie z otrzymanymi instrukcjami. Posiadane w domu pieniądze włożył do reklamówki i wyrzucił przez okno. Po kilkunastu minutach miał skontaktować się z nim prokurator - informują mundurowi z Rzeszowa.

Kontakt jednak się urwał. Senior widział mężczyznę, który czekał pod oknem, ale nie potrafił go opisać. Zgłosił się na policję, jednak skradzionych pieniędzy nie udało się odzyskać.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy rekordzista? Zapłacił 4 tys. zł mandatu. To nie wszystko!

Policjanci przypominają!

  • Jeśli ktoś kontaktując się telefonicznie, podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP lub prokuratora i opowiada o prowadzonych działaniach – natychmiast zakończ rozmowę telefoniczną! To zawsze dzwoni oszust.
  • Jeżeli taka osoba żąda przekazania pieniędzy, czy to w formie przekazania ich nieznanej osobie, pozostawienia we wskazanym miejscu, wyrzucenia przez okno, czy dokonania przelewu, natychmiast zakończ rozmowę telefoniczną! To zawsze dzwoni oszust. Po rozłączeniu się, poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego oraz policję.
  • Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb - NIGDY nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon!
  • Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb - NIGDY nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy, w celu ich zabezpieczenia przed oszustami.
  • POD ŻĄDNYM POZOREM nie przekazujmy pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają. POD ŻĄDNYM POZOREM nie wolno również dokonywać przelewów na wskazany podczas takiej rozmowy numer konta.
  • W razie podobnych telefonów, należy się skutecznie rozłączyć i zadzwonić pod nr 112. Pamiętajmy, że dzwoniąc pod numer alarmowy, połączymy się z centrum powiadamiania ratunkowego, a nie bezpośrednio z policją.
"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?
Źródło: RZESZÓW. 83-latek wyrzucił przez okno reklamówkę wypełnioną pieniędzmi