RZESZÓW: Będą się ścigać! Dziś przez miasto przejedzie wyścig Rzeszów Bike Festival

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Będą się ścigać! Dziś przez miasto przejedzie wyścig Rzeszów Bike Festival

2021-07-11 8:46

W związku z przejazdem kolarzy mieszkańcy, zwłaszcza w centrum Rzeszowa, musza się liczyć z utrudnieniami. Te potrwają od 10.30 d 14. Część ulic będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Weekend w Rzeszowie upływa pod znakiem jazzu i rowerów. W pierwszym przypadku mowa o Toaście Urodzinowym dla Tomasza Stańko, który dzisiaj będzie się odbywał na dziedzińcu Zamku Lubomirskich. Dla rzeszowian zagra m.in. Tomasz Dąbrowski, Jan Młynarski oraz Ambrose Akinmusire ze swoim kwartetem.

Dla tych, którzy wolą sport i dawkę adrenaliny, miasto przygotowało Rzeszów Bike Festival. Ten trwa od wczoraj, ale to dziś fani rywalizacji będą ścigać się z czasem i ze sobą podczas kolarskiego wyścigu ulicami miasta. Ten rozpocznie się na ul. Króla Kazimierza i przejedzie m.in. przez ulicę Słowackiego, Moniuszki, Kilara, Piłsudskiego, Kopisto czy Rejtana. Kibice mile widziani.

Kierowcy zaś musza się liczyć z utrudnieniami- na trasie wyścigu część ulic będzie całkowicie zamknięta dla ruchu, na części mundurowi zamkną po dwa pasy ruchu.

Jak informują rzeszowscy policjanci- Od godziny 10.30 do godz. 14, ulice: Słowackiego (od ul. Kościuszki), Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Kilara (od Mostu Zamkowego do ul. Słowackiego) zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. W tych samych godzinach na Al. Cieplińskiego (od wysokości ronda Żołnierzy Wyklętych) zamknięte zostaną dwa pasy ruchu w kierunku Piłsudskiego. Podobnie na  Al. Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto i Moście Zamkowym zamknięte zostaną dwa pasy ruchu. Trasę i przylegające do niej skrzyżowania nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.

Posłuchaj o niciach liftingujących i rewitalizujących. W jaki sposób odmładzają skórę? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach
Źródło: RZESZÓW: Będą się ścigać! Dziś przez miasto przejedzie wyścig Rzeszów Bike Festival