RZESZÓW: Będą wymieniać kolejne wiaty przystankowe! Miasto szuka wykonawcy

2022-05-09 17:40 wk A.I
RZESZÓW: Będą wymieniać kolejne wiaty przystankowe! Miasto szuka wykonawcy
Autor: Fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Łącznie w IV etapie planowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wymienionych na nowe ma zostać blisko 80 wiat przystankowych. Te będą mieć podświetlane rozkłady jazdy oraz wewnętrzne oświetlenie, uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera, zasilane zaś będą energią wyprodukowaną przez znajdujące się na nich panele fotowoltaiczne.

Rzeszowscy urzędnicy szukają już firmy, która zajmie się kolejnym etapem wymiany miejskich wiat przystankowych. Tych, w czwartym etapie planowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego prac, wymienionych ma zostać blisko 80. Pojawić mają się m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Księżycowej, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Sanockiej, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego. Nowe wiaty nawiązywać mają kolorystyką i funkcjonalnością do tych, które w mieście już stoją.

Gigantyczny magazyn z narkotykami zlikwidowany. Mogły kosztować kilka milionów złotych

Jak będą wyglądały nowe wiaty?

- Nowe, przeszklone wiaty będą wykonane według projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Mają być lakierowane na szaro i pomarańczowo, wyposażone w podświetlane rozkłady jazdy i oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne, które mają być częścią wiat - mówi Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

Oprócz planowanej wymiany wiat, ZTM wytypował także dodatkowo 21 miejsc, w których zamiast tradycyjnych przystanków staną pylony z rozkładami jazdy i ławki. Przy zatokach autobusowych wymieniony ma zostać także asfalt. W jego miejsce wylany będzie odporny na powstawanie kolein beton. Prace mają się zakończyć jesienią przyszłego roku.

Źródło: RZESZÓW: Będą wymieniać kolejne wiaty przystankowe! Miasto szuka wykonawcy
Nasi Partnerzy polecają