RZESZÓW. Biała piana wypływa z fontanny na skwerze Górskiego

2021-09-14 8:49

To nie piana party, tylko nieśmieszny żart. Ktoś po godzinie 8 do rzeszowskiej fontanny przy skwerze Górskiego wlał płyn, który szybko zmienił się w białą pianę. Ta wprost wypływa z niewielkiej fontanny. Na pomoc ruszyły służby.

Każdy, kto rano szedł w kierunku rzeszowskiego ratusza i przechodził obok zielonego skweru Górskiego, bez wątpienia natknął się na piętrzącą się górę piany, która prosto z fontanny wylała się na chodnik. Gdy jedni przechodnie stukali się w głowę, inni wyciągali telefony i pstrykali zdjęcia. Bąbelkowym żartem szybko zainteresowali się miejscy urzędnicy, którzy na miejsce wysłali ekipę sprzątającą. Tam złapano za miotły i szufelki. Wszystko po to, aby jak najszybciej oczyścić fontannę.

CZYTAJ TAKŻE: Nagi mężczyzna straszy grzybiarzy. Na twarzy ma tylko karnawałową maskę

Jak to się stało, że piana zalała miejską atrakcję?

Wersje na ten moment są dwie. Albo ktoś z samego rana wlał do zbiornika płyn do mycia naczyń. Jest też druga możliwość - ktoś postanowił wykąpać w fontannie psa. Jedno jest pewne, jeśli urzędnikom nie uda się ustalić żartownisia, za psikusa z pianą będą musieli zapłacić wszyscy.

- Tego typu zdarzenia nie są obojętne dla wyposażenia, przede wszystkim dla dysz, dla instalacji, które są odpowiedzialne za wytryskiwanie wody. Czasami dochodzi do uszkodzeń, które trzeba naprawić. I jeśli sprawcy nie uda się ustalić, za uszkodzenia trzeba będzie zapłacić z pieniędzy nas wszystkich - wyjaśnia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Urzędnicy mają nadzieję, że oczy rzeszowskiego monitoringu wypatrzyły żartownisia i że szybko uda się ustalić kto stoi za bąbelkowym przekrętem.

Piana w rzeszowskiej fontannie
Źródło: RZESZÓW. Biała piana wypływa z fontanny na skwerze Górskiego. Kto stoi za bąbelkowym przekrętem?