Pumptrack rowerowy przy ulicy Wierzbowej w Kętrzynie.

i

Autor: UM Kętrzyn

RZESZÓW. Budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego jest już na finiszu

2021-11-10 14:49

Jeszcze w tym roku, o ile oczywiście dopisze pogoda, zapaleni rowerzyści z Rzeszowa będą mogli korzystać z pumptracka przy ulicy Starzyńskiego. Ten ma być gotowy pod koniec tego miesiąca. Przypomnijmy, że to nie jedyny tor dla rowerzystów, który powstaje w naszym mieście. Drugi znajdzie się na rzeszowskich Bulwarach.

Tor do szybkiej jazdy na rowerach jest już prawie gotowy. Wystarczy pojechać na ulicę Starzyńskiego i zobaczyć. - Warstwa asfaltowa została już ułożona. Pozostało jeszcze ustawić kosze, ławki i stojaki dla rowerów. Inwestycja zostanie oddana do użytku w terminie - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Według planów pierwszy ogólnodostępny tor do jazdy ma mieć długość około 90 metrów i będzie się składał z zarówno z garbów, tak zwanych „hopek”, jak również z profilowanych zakrętów. Dzięki temu możliwe będą do wykonania różnorodne rowerowe ewolucje. Budowa szybkiego toru do jazdy na rowerze przy ul. Starzyńskiego w Rzeszowie będzie kosztowała ponad 200 tysięcy złotych. I przypomnijmy, rzeszowski pumptrack jest inwestycją, którą rzeszowianie wybrali w ramach RBO. 

CZYTAJ TAKŻE: Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych mieszkańców! Kiedy kolejne losowania?

Kolejny pumptrack na rzeszowskich Bulwarach

Pumptrack na Starzyńskiego jedynym w mieście. Kolejny tor także w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego ma zostać wybudowany na rzeszowskich Bulwarach, w rejonie Stadionu Miejskiego. Ten ma powstać na obszarze 2 tysięcy metrów kwadratowych i składać ma się z dwóch torów z przeszkodami. Jeden przeznaczony będzie dla rowerzystów dorosłych, drugi dla dzieci.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: RZESZÓW. Budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego jest już na finiszu