RZESZÓW: Darmowa pomoc prawna dla uchodźców w 6 punktach w mieście

i

Autor: Unsplash.com/ Gabrielle Henderson

RZESZÓW: Darmowa pomoc prawna dla uchodźców w sześciu punktach w mieście

2022-03-02 16:22

Miasto Rzeszów, wspólnie z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Rzeszowie i Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon, przygotowało dodatkowe dyżury prawników, którzy udzielą za darmo porad uciekającym przed wojną Ukraińcom. Pomocy prawnej możemy szukać w sześciu punktach w mieście!

Darmową pomoc uchodźcom prawnicy będą świadczyć przede wszystkim w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. Rynek 7. Ta udzielana będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki w godzinach od 12.00 do 16.00. Oprócz tego, zgodnie z zawartymi umowami, w punkcie przy ul. Rynek 7, w formie hybrydowej porady będą udzielane również w poniedziałki, wtorki i piątki między 8.00 a 12.00 oraz między 16.00 a 20.00. Prawnicy dostępni będą także w soboty od 8 do 16 - wtedy pomoc udzielana będzie z bezpośrednią obsługą stron.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Hymn Ukrainy i pokojowa manifestacja na rzeszowskim Rynku

Gdzie jeszcze udać się po pomoc prawną?

Oprócz punktu w centrum miasta, darmowa pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie, udzielane będą również w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego przy ul. Langiewicza 15, a także w dwóch filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Ten w filii „Zwięczyca” otwarty będzie dla interesantów od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 13.00, w piątek między 8.00 a 12.00. Punkt w filii „Widokowa” zaś będzie przyjmował w dni robocze między 9 a 13.

To jeszcze nie wszystko- uchodźcy z Ukrainy z darmowej pomocy prawnej skorzystać mogą również w Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Pułaskiego 11 (od poniedziałku do piątku między 9 a 13) oraz w VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Wyspiańskiego 16a (od poniedziałku do piątku między 8 a 12).

Polskie sklepy z bronią przeżywają oblężenie

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?
Źródło: RZESZÓW: Darmowa pomoc prawna dla uchodźców w sześciu punktach w mieście