Baza sportowa Torunia powiększa się. Druga część UCS otwarta!

i

Autor: Michał Kaproń

RZESZÓW. Hala sportowa przy I LO. Brakuje 3 milionów złotych. Co dalej?

2022-01-21 15:04

Najpierw wyburzą starą halę I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, a później w tym samym miejscu postawią nową, dwupiętrową. Na górze znajdzie się boisko wielofunkcyjne, trybuny na 230 osób i pokój nauczycieli. Piętro niżej siłowania, sala treningowa i garaż, w którym uczniowie rzeszowskiego liceum będą mogli zostawiać swoje rowery. Ale zanim dojdzie do rozbiórki, rzeszowscy radni muszą dołożyć brakujące 3 miliony złotych.

O 3,03 mln zł ma zostać zwiększony budżet na budowę nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Dzięki temu będzie można podpisać umowę na jej wykonanie. Do przetargu na rozbiórkę starej hali i budowę w jej miejscu nowego obiektu zgłosiły się trzy firmy. Ich ofert wahały się od 10,78 mln zł, przez 11,92 mln zł, po 18,29 mln zł. Kwota zarezerwowana na tę inwestycję w budżecie miasta była niższa, dlatego miasto nie mogło podpisać umowy z wykonawcą. Władze Rzeszowa zdecydowały się na zwiększenie budżetu, aby roboty można było zlecić jak najszybciej. Dodatkowe 3,03 mln zł na ten cel radni mają zarezerwować podczas najbliższej sesji.

- Sprawdzamy jeszcze oferty, które zostały złożone do przetargu. Jeżeli rada miasta zdecyduje się zwiększyć budżet na halę, a najniższa ze złożonych ofert spełni warunki przetargowe, podpiszemy umowę na wykonanie hali – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

CZYTAJ TAKŻE: Ferie 2022 w Rzeszowie: Co robić w mieście? Propozycje mają m.in. WiMBP oraz Rzeszowski Dom Kultury!

Nowa hala powstanie na miejscu starej

I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku, na ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to przede wszystkim hala sportowa dobudowana do kamienic znacznie później. Początkowo planowano jej generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona), trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Na poziomie piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową umożliwiająca późniejsze połączenie jej z budynkiem szkoły na poziomie piętra.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Źródło: RZESZÓW. Hala sportowa przy I LO. Brakuje 3 milionów złotych. Co dalej?