RZESZÓW. Jakie imprezy szukują się w mieście w przyszłym roku? Będzie się działo!

i

Autor: pixabay

RZESZÓW. Jakie imprezy szukują się w mieście w przyszłym roku? Będzie się działo!

2021-11-26 14:53

Nowy festiwal i więcej pieniędzy na imprezy kulturalne. Przyszły rok w Rzeszowie zapowiada się iście imprezowo. Największą i najgłośniejszą będzie oczywiście Europejski Stadion Kultury. Nie zabraknie Święta Paniagi, Festiwalu Tony, Brakout Days czy Rockowej Nocy. Ale co ważne, będą także nowości.

- O 100 procent planujemy zwiększyć budżet przewidziany na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje będą obejmowały także ich bieżącą działalność – mówi Katarzyna Pawlak dyrektor Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przyszły rok w Rzeszowie ma być bogaty w imprezy i wydarzenia. Wśród propozycji Estrady Rzeszowskiej jest przede wszystkim ESK.

- Przygotowujemy także Święto Paniagi, Festiwal Tony, Breakout Days i Rockową Noc. Będzie także Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – wylicza Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Festiwal kulinarny „Karpaty na Widelcu”

Przygotowania trwają także do organizacji zapowiadanego przed wyborami prezydenckimi festiwalu kulinarnego „Karpaty na Widelcu”, który ma się odbyć pod okiem Roberta Makłowicza. Miasto zapowiada także Rzeszów Bike and Music Festival oraz Festiwal Polonijny.

Rzeszowski Dom Kultury zapowiada rozszerzenie oferty zajęć dla wszystkich grup wiekowych, które są prowadzone regularnie w jego 19 filiach na terenie całego miasta.

- Planujemy także powrót ogólnopolskiego festiwalu piosenki aktorskiej, filmowej i musicalowej „Piosenka w Meloniku", a także kolejną odsłonę ogólnopolskiego festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Tym razem z proekologiczną misją pod hasłem „Gramy dla klimatu" – mówi Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Kontynuowane będą także „Potańcówki Miejskie dla Seniorów” oraz imprezy i wydarzenia na poszczególnych osiedlach. Lista pikników, koncertów, warsztatów i seansów kina plenerowego jest bardzo długa. W przyszłym roku odbędzie się także kolejna edycja festiwalu Carpathia.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Źródło: RZESZÓW. Jakie imprezy szukują się w mieście w przyszłym roku? Będzie się działo!